"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Paauglys jau kuris laikas mažai valgo (būna kad kartą per dieną, bet tarkim sukerta vidutinę picą, kepsnį, tai čia gal dar ne anoreksija?), su tėvais grubus, nenori niekur eiti (į pamokas jungiasi, vidurkis 6), kreiptis pas specialistus nesutinka, ką tokiu atveju daryti? Dabar duodame kapsules su jonažole, vit. B, C, D, užsakėme šviesos terapijai lempą, nes daugiau nežinome kaip jam padėti.

paklausė 2021 Bal 3 Tėvai ir vaikai anonimas

1 Atsakymas

Laba diena.

 

Iš Jūsų žinutės matome, jog esate susirūpinusi savo sūnaus sveikata, valgymo įpročiais ir elgesiu. Jums neramu, jog vaikas valgo mažais kiekiais, atsisako kreiptis į specialistus, elgiasi grubiai, nenori niekur eiti.

 

Suprantame, jog vaikas taip elgtis pradėjo neseniai. Svarbu atkreipti dėmesį ir pastebėti galimus pokyčius sūnaus kasdienybėje ir jo aplinkoje, kurie galėjo turėti įtakos jo elgesio pasikeitimui. Kartais elgesio pokyčiams įtakos turi iš pirmo žvilgsnio ne itin reikšmingi dalykai, todėl tikrai rekomenduojame peržvelgti pastaruosius įvykius, žmones, kas galėjo prisidėti prie pastebimo elgesio pokyčio. Miniu žmones, turint omenyje tarpusavio santykius. Galbūt yra neišspręstas konfliktas, kuris paaugliui neleidžia ramiai gyventi, sukelia nemalonius jausmus, kurie pasireiškia priešiškumu, apetito sumažėjimu ir apatija.

 

Pokalbis ir bendravimas laikomi vieni iš naudingiausių būdų, siekiant išsiaiškinti priežastis, kodėl pasikeitė žmogaus elgesys. Norint abipusės komunikacijos, galite pabandyti suteikti daugiau erdvės jaunuoliui, paklausti, kas, jo manymu, būtų naudinga jam pačiam, kas galėtų padėti išspręsti susidariusią situaciją. Papasakokite jam ką matote, kas vyksta, pasakykit, jog yra reikalingas problemos sprendimas, bet pabrėžkite, kad jis pats gali prisidėti prie problemos sprendimo. T.y. jeigu jis atmeta Jūsų siūlomus psichologus, paprašykite, kad psichologą išsirinktų pats. Sūnų palaikykite, padrąsinkite.

 

Prie visų paaugliškų išgyvenimų šiuo laikotarpiu prisideda ir karantinas. Jau dabar mokslininkai teigia, jog pandemija labiausiai gali paveikti jaunus asmenis, tuos, kurie šiuo laikotarpiu turėtų gyvai bendrauti su savo bendraamžiais, mokytis socialinių elgesio normų, dalyvauti mokyklinėse ir užklasinėse veiklose.

 

Deja, bet turime per mažai konteksto norint pakomentuoti minimus potencialius valgymo sutrikimus. Norint tiksliau žinoti, ar turimi valgymo įpročiai atitinka valgymo sutrikimus, rekomenduotume kreiptis į artimiausią valgymo sutrikimų centrą Jūsų mieste.

Taip pat svarbu nepamiršti savęs. Skirkite laiko sau ir savo poilsiui, kad turėtumėte daugiau jėgų, kantrybės ir sveikatos.

Papildomai nurodau Tėvų Linijos kontaktus: 8800 900 12  (darbo dienomis nuo 15 iki 21 val) 
 

Ačiū, kad ieškote atsakymų bei rūpinatės savo vaiku, linkime sėkmės.

atsakytas 2021 Bal 12 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų