"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Po dukreles gimimo, vyras su manimi elgiasi kaip su mazgote. Dukrą myli. Mano sveikata silpna, o vyras abejingai į mane žvelgia ir dar dar labiau silpnina sveikatą. Skatina depresiją. Ką daryti?

paklausė 2021 Bal 8 Depresija Aušra

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už Jūsų laišką ir drąsą pasidalinti savo jausmais.
Laiške sakote, jog po dukros gimimo pakito vyro elgesys su Jumis.  Kaip suprantu, nejaučiate iš vyro pagarbos, atsirado abejingumas Jūsų atžvilgiu ir tai skatina depresiją.
Dažnai atsiradus trečiam šeimos nariui poroje ištinka krizė, atsiranda nauji išbandymai, iššūkiai, pasikeičia santykiai šeimoje.  Tam, kad įveikti tuos iššūkius ir sunkumus, reikia apie juos kalbėti, garsiai įvardinti, gali prireikti daug laiko, valios, pastangų, ir auginant vaiką, tenka auginti ir sanykius, bei augti patiems. 
Bandau tik suprasti, kokius jausmus Jums šiuo metu tenka patirti, kai vyro elgesys skaudina, prie viso to prisideda ir prasta sveikatos būklė.  Tikiu, kad vaikelio atsiradimas apvertė visą gyvenimą aukštyn kojomis tiek fiziškai tiek psichologiškai. Taip pat, šis laikotarpis ko gero sudėtingas ir Jūsų vyrui, gan dažnai vyrams itin sunku kalbėti apie savo sunkumus, juos įvardinti, kaip minite laiške, dukrą jis myli, tačiau lieka neaišku kiek padeda rūpintis dukra, kiek pasidalinate buitimi, kiek laiko  praleidžia su dukra? Kartais nutinka taip, kad atsiradus naujiems išbandymams šeimoje vyrai linkę atsitraukti nuo šeimos, arba pabėgti nuo atsakomybės.
Geriausias būdas būti išgirstai - kalbėtis, bandykite ramiai, be priekaištų išsakyti kaip jaučiatės, išsakykite savo jausmus, lūkesčius, nuogastavimus, būtų gerai, kad labai konkrečiai įvardintumėte koks vyro elgesys  Jūs labiausiai neramina, skaudina, žeidžia, kaip tada jaučiatės, ko norėtumėte kitaip.
Tai, kad šiuo metu įvyko krizė yra visiškai normalu ir natūralu, tai gali būti tarsi galimybė surasti naujus būdus  bendrauti, dalytis buitimi, pareigomis, tad leiskite tiems pokyčiams vykti, kad galėtumėte iš naujo juos atrasti, keisti tai, kas santykiuose nebeveikia.
Tikrai ne visada lengva pradėti kalbėti apie problemas, kartais tai būna ir gana skausminga, jautru, nemalonu, bet tai yra pirmas ir svarbiausias žingsnis pokyčių link.  
Nepamirškite ir savęs, esu tikra, kad esate puiki mama jau vien dėl to, kad  atvedėte į šį pasaulį stebuklą, pasirūpinkite savimi, skirkite šiek tiek laiko sau, esant galimybei, prašykite pagalbos iš artimų aplinkinių, rūpinkitės savo poreikiais, o taip pat, jei tik įmanoma, - skirkite šiek tiek laiko tik sau ir vyrui, taip pat, būtų tikslinga stiprinti Jusų kaip vyro ir moters santykį, nes Jus esat ne tik tėvai, bet ir vyras su žmona. Galbūt, jei telefonu kreiptumėtės į Pagalbos moterims liniją, kurioje galėtumėte pvz.: parepetuoti kaip kalbėti su vyru būtų šiek tiek drąsiau?
Yra įvairių grupinių terapijų poros santykiams, pozityvios tėvystės kursų, taip pat tiek individualių psichologo konsultacijų, tiek konsultacijų skirtų poroms, kurie specializuojasi ties poros santykiais,-  nuoširdžiai kviečiu išbandyti viską ir atrasti Jums labiausiai tinkamus pagalbos būdus.

PAGALBOS MOTERIMS LINIJA: 8800 66366

Linkinti drąsos bandyti ir atrasti, ir vidinės stiprybės
Nuoširdžiai,  Ingrida 

atsakytas 2021 Bal 12 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų