"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Aš esu 15 metų. Mano tėvai pradėjo tikrinti ką darau per notuolines pamokas ir rado, kad per jais žaidžiu kompiuterinius žaidimus, o jie yra tokie, kurie nekreipia dėmesio į gerus pažymius, bet kai gaunu 7 - klausia ar noriu visą savo gyvenimą dirbti sunkų darbą. Mama netgi vieną kartą pasakė: „Ar man mesti darbą, kad prižiūrėčiau tave per pamokas, ir nebijok, aš radysiosi per kamerą". Aš esu geriausiai besimokantis klasėje, bet man nuotolinės pamokos tokios nuobodžios.

paklausė 2021 Bal 15 Tėvai ir vaikai anonimas

1 Atsakymas

Labas,

Skaitau tavo laišką ir galiu tik įsivaizduoti kaip nelengva yra šiuo metu mokytis, kai visas mokymosi procesas vyksta namuose, kur čia pat, visai šalia, yra labai daug pagundų. Kaip suprantu iš tavo laiško ir tu pasiduodi toms pagundoms- pamokų metu žaidi kompiuterinius žaidimus. Dabartinė situacija, gyvenimo būdas, buvęs įprastas ritmas labai sujaukė žmonių kasdienybę. Įskaitant tavo ir tavo tėvų. Atsirado daugiau atsakomybių, pareigų, o visa tai pareikalavo nemažai kantrybės ir pastangų prie visko prisitaikyti. Visų pirma džiugu skaityti, jog net mokantis nuotoliniu būdu esi geriausiai besimokantis mokinys visoje klasėje, tačiau natūraliai kyla klausimas ar tai, jog tau gana gerai sekasi mokytis yra priežastis pamokų metu žaisti kompiuterinius žaidimus?

Suprantu, jog toks mokymasis tikrai gali būti nuobodus, tačiau iš laiško taip pat suprantu, jog pasirinktas nuobodulio išsklaidymo būdas sukelia konfliktų su tėvais. Mini, jog tėvai tikrina, ką veiki pamokų metu, klausia ar tau nereikia priežiūros. Taip pat rašai apie tai, jog tėvai nepastebi tavo gautų gerų pažymių, o gavus mažesnį balą greitai reaguoja. Neigiama emocija yra visuomet stipresnė nei teigiama, dėl šios priežasties žmonės daug greičiau joms pasiduoda, nepastebi ar nesureikšmina vykstančių gerų dalykų, teigiamų pasiekimų. Galbūt šioje situacijoje galėtum pasikalbėti su tėvais, pasakyti, kaip tu jautiesi dėl, kad jie neatkreipia dėmesio į gerus pažymius. Galbūt jie džiaugiasi tavimi, bet to neparodo taip kaip tu pats norėtum.

Savo laiško antraštėje klausi kaip susigrąžinti tėvų pasitikėjimą. Iš to suprantu, jog tau yra svarbūs tavo ir tavo tėvų santykiai, tačiau jei pamokų metu žaisi kompiuterinius žaidimus, to pasitikėjimo neatgausi. Taip pat verta pagalvoti ar tėvai tikrai nepasitiki tavimi ar jaudinasi ir bijo dėl tavęs ir esamos padėties dėl mokymosi nuotoliniu būdu. Tai išspręsti padėtų pokalbis. Nesiteisink pokalbio metu, papasakok apie tikrąją situaciją- jog jautiesi nepastebėtas, kai gauni gerą pažymį ir tarsi baudžiamas, kai pažymys yra mažesnis, taip pat papasakok apie tai, kokius jausmus tau kelia nuotolinis mokymasis.

Linkiu sėkmės, Laura.
atsakytas 2021 Bal 16 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų