"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

gal klausimas ir skamba "žiauriai", bet pabandysiu paaiškinti kontekstą. Tėvai dar mano vaikystėje kalbėjo, kad aš turėsiu juos prižiūrėti senatvėje, "valyti užpakalius", nes jie tai darė man būnant kūdikiu. Bet toks lyginimas man atrodo neteisingas, ir dabar yra daugybė prieinamų paslaugų, kurių anksčiau nebūdavo, todėl nematau reikalo to daryti pačiam. Jie sako, kad jokiais būdais nekeliaus į globos ar seneliu namus, o man atsakius, kad viskas gerai, galėsim pasamdyti žmogų, kuris galės jus prižiūrėti, padėti namuose, jiems toks atsakymas netinka, nes nenori svetimo žmogaus. Nors ir visuomet kartoju tą patį, kad aš taip nedarysiu, jie toliau kartoja savo. Aš nesu tradicinių pažiūriu, todėl mano vertybės neretai kertasi su šeimyniškių. Prašau, padėkit man sugalvoti argumentus, kurie padėtų juos įtikinti, kad geriau taip kaip noriu aš, nei kaip nori jie.

paklausė 2021 Bal 26 Tėvai ir vaikai žmogus

1 Atsakymas

Sveiki.
Iš Jūsų laiško suprantu, kad jaučiatės pasimetęs ir "užstrigęs" dabartinėje situacijoje. Kaip pats teigiate Jūsų vertybės skiriasi nuo tėvų ir dėl to kyla nuolatiniai nesutarimai dėl to kaip bus su tėvų priežiūra senatvėje. Prašote mūsų sugalvoti argumentų kodėl geriau, kad juos prižiūrėtų kiti žmonės, o ne Jūs.
Tačiau jei teisingai supratau, savo tėvais rūpintis Jūs ne atsisakote, o tik nenorite rūpintis jų higienos reikalais. Nes žmonių samdymas tėvų priežiūrai taip pat yra rūpestis jais. Greičiausiai tai ir reikėtų akcentuoti. Pasakyti jiems, kad Jūs jais rūpinsitės ir darysite viską kas jiems tuo metu bus geriausia. Ir pridėti savo argumentus, kuriuos Jūs greičiausiai sau esate labai aiškiai įsivardijęs, kodėl yra geriau, kad kitas žmogus juos prižiūrėtų (gal būt jis yra kvalifikuotas specialistas,kuris išmano kaip ir ką reikia daryti) gal tuo metu nebūsite šalia (pvz. gyvensite svetimoje šalyje ir pan.). Gal būt tuomet kai reikės tėvams pagalbos jie mielai priims su svetimo žmogaus pagalbą. Gal ir Jūs kitaip žiūrėsite į priežiūrą. Nes viskas keičiasi. Todėl Jūsų atveju, kol dar nereikia prižiūrėti tėvų ir jais rūpintis, siūlyčiau tiesiog nesileisti į didesnes diskusijas, o pasakyti, kad  kai reikės Jūs pasirūpinsit tėvais, o kaip tai padarysit laikas parodys.

Stiprybės Jums, nes Jūs tikrai turite teisę turėti savo įsitikinimus ir jais vadovautis. O tėvais rūpintis galima įvairiausiomis formomis ir būdais.

Sėkmės
Rasa
atsakytas 2021 Geg 1 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
519 atsakymų
10 komentarų
150,060 vartotojų