"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki.vyras beproto pavydus.pavydi visur viskam ir visiems.negaliu iseiti i parduotuve ar i lauka su vaiku .jei pasidazau, tai reiskia, kad eisiu i pasimatyma.kiekviena savo zingsni turiu jam paaiskinti, kodel noriu taip padaryti.bando viska kontroliuoti.nuolat itarineja, kad esu neistikima.pavargau nuolat but kaltinama ir irodineti savo istikimybe.ankstesniuose santykiuose buvo isduotas ir dabar to labai bijo.bet as nebegaliu atkenteti uz tai, kad kazkas su juo elges ne taip.

paklausė Geg 9 Santykiai poroje Maze

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką.


Savo laiške rašote, kad vyras labai pavydus, kad turite pasiaiškinti jam dėl kiekvieno savo žingsnio, bando Jus kontroliuoti, įtarinėja, kad esate neištikima, taip pat rašote, kad ankstesniuose santykiuose jis buvo išduotas ir dabar bijo, kad situacija gali pasikartoti ir dabartiniuose santykiuose. Panašu, kad Jūsų vyras taip reiškia nepasitikėjimą savimi, ir negali suprasti, kad gali būti Jums svarbus, mylimas.
Bandau suprasti, kaip sunkiai dėl to jaučiatės, ir kad nuoširdžiai norite jam padėti, taip pat, galiu tik mėginti įsivaizduoti, kaip pavargote nuolat dėl visko teistintis ir įrodinėti savo ištikimybę, tačiau Jūs turite visišką teisę turėti savo asmeninės erdvės, asmeninių poreikių, tikslų, gerbti ir mylėti save, Jūs turite teisę į savo norus ir laimę.   Vyro baimė, kad galite išduoti, pavydo jausmas,-  suprantamas, nes praeityje turėjo skaudžios patirties, tai galėjo padidinti nepasitikėjimą savimi, sumažinti savivertę, savigarbą. Reiktų paminėti, kad tai, kaip elgaisi vyras  susiję ne su Jumis, bet su jo pačio požiūriu į save, į tai, kaip jis vertina save, jei vyras nepasitiki savimi, jei jo menka savivertė, tai jam labai sunku bus pasitikėti ir kitais. Pavydas itin stiprus jausmas, kuomet norima kažką turėti tik sau ir bijoma prarasti, itin pavydūs žmonės tarsi susikuria iliuziją, kad kitas žmogus privalo juos mylėti, tenkinti visus jų poreikius,  nes tokiu būdu iš dalies kompensuojamas jų nepasitikėjimas savimi, pavydūs žmonės į savo antrą pusę žiūri kaip į jam priklausančią nuosavybę, kitaip sakant, tai tasi nematymas nei savęs, nei kito kaip atskirų žmonių, mato kaip du viename, ir  kai Jūsų nėra šalia - tarsi prarandama kontrolė ir atsiranda baimė prarasti. 
Laiške rašote, kad norite jam padėti,  tačiau tik jis vienas dirbdamas su savimi gali sau padėti, tai, ką galite padaryti Jūs - patarti kreiptis pas specialistus, ar/ir  kartu su juo apsilankyti. Su psichologų pagalba, galima išmokti atpažinti situacijas, kurios sukelia pavydą, bei  išmokti jį kontroliuoti. Gali padėti ir atviras, nuoširdus pokalbis su vyru, dėmesys jam, aiškus pasakymas ir parodymas kad  Jums su juo gera ir kad nėra kitų konkurentų, pas kuriuos galite išeiti, išsakykite, jog santykiuose labai svarbu pagarba ir pasitikėjimas vienas kitu, taip pat išklausykite kada ir kodėl vyras jaučia pavydą, kokios tai situacijos, išanalizuokite drauge ar yra tam pagrindo.  Galbūt tiktų pasiūlymas turėti keletą skirtingų pomėgių, šiek tiek laiko atskirai, o taip pat ir laisvalaikio ir laiko tik Jums dviems.
Šioje situacijoje Jums abiems gali prireikti daug laiko, energijos,  pastangų, specialistų pagalbos, procesas gali būti sunkus ir pareikalaujantis daug vidinių resursų, tačiau su tuo dirbant, po truputį auginant pasitikėjimą savimi ir vienas kitu, palaipsniui suformavus teisingą požiūrį į save ir aplinką galima pasiekti teigimų rezultatų.
Nebijokite ieškoti psichologų/psichoterapeutų pagalbos, tai padės išanalizuoti problemas nuodugniau ir rasti sprendimus individualiai Jusų situacijai.
Pagal finansines galimybes, galite kreiptis privačiai, arba nemokamai.

https://sveikatospokyciai.com/nemokama-psichologine-pagalba/ (čia rasite nemokamos psichologinės pagalbos kontaktus Lietuvoje) 

Linkinti stiprybės, drąsos,  vilties, ir meilės sau,  Ingrida

atsakytas Geg 14 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,123 vartotojų