"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Prieš 15-a metų ištekėjau už vyro, kuris nors ir vedė mane, kurį laiką tęsė santykius su kita moterim. Po daug darbo su savimi, išvykimo iš tos šalies, kur gyveno ana moteris, pavyko atleisti ir tikrai laimingai gyventi. Džiaugiausi jam davusi šansą, santykiai atrodė tobuli. Ir netikėtas sutatpimas, kai dabar sužinojau, kad nežinia kiek laiko vyras naudojosi prostitučių paslaugomis... 18-a skirtingų prostitučių numerių jo telefone. Ar įmanoma dar kartą atleisti pakartotiną net neaišku kiek laiko besitęsusią išdavystę? Ant ko bestatyti pasitikėjimą tuo žmogum? Ar visdėlto santuoka jau pasmerkta? Ačiū.

paklausė 2021 Geg 14 Bendravimas ir santykiai Nu

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką.

Savo laiške rašote apie tai, kad vyras praeityje jau būdamas su Jumis tęsė santykius su kita moterimi, tačiau pavyko atleisti ir toliau laimingai gyventi, santykiai Jums atrodė tobuli, tačiau dabar sužinojote, jog vyras naudojasi prostitučių paslaugomis, telefone radote tokį didelį kiekį kitų moterų telefono numerių, tad panašu, kad vyras nesistengia nuo Jūsų to slėpti, ir kad tai yra pasikartojantys romanai.
Įsivaizduoju kaip skaudu Jums šiuo metu turėtų būti ir kaip dėl to išgyvenate. Žmonės, kurie kuria tarpusavio santykius, turėtų rūpintis vienas kito jausmais, tad kadangi Jūsų jausmai yra išduodami, reiktų apie tai su vyru labai rimtai pasikalbėti, turite aiškiai parodyti, kas santykiuose Jus netenkina, kas yra nepriimtina, turite išsiaiškinti kokių ribų laikotės, taip pat, būtų naudinga išsiaiškinti priežastis, dėl kurių Jūsų vyras ieško kitų moterų.  Neištikimybės  priežasčių gali būti labai daug, kartais taip nutinka ir dėl moralinių nuostatų, kai žmogus nepriima jokių taisyklių ir jos jam paprasčiausiai neegzistuoja, tačiau būna ir taip, jog neištikimybė atsiranda dėl gilesnių poros santykių problemų, apsvarstykite galimybę apsilankyti pas psichologą, porų terapeutą, tai padės lengviau suvokti savo jausmus, elgesio galimybes, Jūsų poroje esančias individualias  neištikimybės priežastis.
Laiške klausiate, ar įmanoma atleisti besitęsiančią išdavystę, tačiau tai labai individualu, yra porų, kurios bando kurti santykius po neištikimybės fakto, tačiau tam reikia labai daug pastangų ir darbo. Labai svarbu išsiaiškinti dėl ko taip atsitiko, tačiau, kiek įmanoma ramiau ir be priekaištų, t.y. nepasiduokite užvaldžiusioms emocijoms,  turėtumėte išsakyti kaip jaučiatės, išsakyti  kokius jausmus tai Jums sukelia,  Jūsų vyras turėtų pripažinti neištikimybės faktą,  norėti pasikeisti, priimti atsakomybę už savo elgesį, nutraukti ryšius su tomis kitomis moterimis. Atvirai klauskite kokios priežastis  tai lemia, kartais tai būna dėmesio trūkumas, emocinis ar fizinis atšalimas, seksualinės problemos, buitis, kai pasigendama kažko šeimoje ir to kažko bandoma ieškoti kitur,  ir pan. Peržvelkite ir judviejų laiką drauge, kaip leidžiate savo laisvalaikį, ar pakankamai daug dėmesio skiriate vienas kitam, ar parodote vienas kitam savo jausmus, juos išsakote, ar kalbate apie tai, ar parodote, kaip gera būti dviese ir pan.  Savo laiške rašote apie labai didelį kiekį kitų moterų kontaktų, tad panašu, kad tai yra planuoti  trumpalaikiai susitikimai ir viena iš  tokio elgesio prielaidų - aukštas seksualinis temperamentas, kai sunku kontroliuoti savo lytinį potraukį,-   vyro neištikimybės dažnai būna tik fizinės, jie geriau geba atsiriboti nuo emocijų ir jausmų susitelkdami ties fiziologiniu pasitenkinimu.
 Atleisti ir susitaikyti paprastai užtrunka daug laiko, tai ilgas procesas,  atleidimas gali ateiti tik  palaipsniui, ir tik  tuomet, jei grįš pasitikėjimas vyru. Taip, kaip buvo iki tol -  gali ir nebebūti, tačiau abiems investavus ir įdėjus daug pastangų ir noro, santykiai gali tapti dar kokybiškesni, tuomet priimama tai kaip pamoka, galimybė keistis ir gerinti santykius,  tačiau būna situacijų, kai santykių išsaugoti po neištikimybės nepavyksta, dažniausiai tada, kai antra pusė neprisiima atsakomybės už savo veiksmus, nesistengia nieko keisti, nepripažįsta neištikimybės fakto, nejaučia kaltės, kai nepaisant antros pusės sužeistų jausmų - tokį elgesį tęsia,  ir pan.  Ar atleisti ir likti santykyje galite nuspręsti tik Jūs viena, tik Jūs galite jausti ar atleisti, ar to padaryti negalite.
Nelikite viena, jei jaučiate, kad vienai išbūti per sunku, ieškokite pagalbos pas specialistus.
Nuoširdžiai tikiu, kad Jūs esate verta pagarbos, pilnavertiškų santykių, jaustis saugi, mylima, reikalinga ir branginama.

Tvirtybės ir stiprybės šiame etape,  stipriai Jus palaikanti,  Ingrida
atsakytas 2021 Geg 16 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
492 atsakymų
9 komentarų
137,876 vartotojų