"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Aš tiesiog nebegaliu. Pirmiausiai prieš kokius 5 metus patyriau patyčias. (Man 16 dabar) Ir įsikėliau į galvą, kad aš nenusipelniau nieko gero, tik blogo. Susikūriau balsus, kad jie sakytų blogiausius dalykus apie mane. Jie beveik sustojo, bet efektas liko. Aš taip savęs nekenčiu, kad tiesiog negaliu su savim gyventi, nepasitikiu savim, visada jaučiuosi apgailėtina, daug dažniau verkiu. Ankščiau pjaustčiausi su tušinuko galu, dabar su peiliuku. Ir savižudybės jausmas sustiprėjo. Aš tiesiog noriu mirti. Ir patikėkit niekas net nepasigęstų manęs. Turėjau konsultacijas su pschologu, ir sakau kad jis pabėgo, nes jis neatrašė. Taigi profesionalios pagalbos neturiu. Tėvams sakyti negaliu, nes jie viską pablogintų, ir depresija ir savęs žalojimas jiems neegzistuoja. Mokykloj sekasi blogai, ir man jau nusispjaut. Ateitis atrodo man beprasmiška ir neegzistuojanti. Aš atsuprašau jeigu tai kvaila, bet tiesiog jaučiuosi, kad greitai sprogsiu nuo tos neapykantos. Ir nežinau ką daryti...

paklausė 2021 Lie 16 Depresija Ugnė

1 Atsakymas

Labas, 

Girdžiu tave ir stengiuosi suprasti. Šiuo metu išgyveni daugybę susikaupusių emocijų ir jausmų. Mini, kad anksčiau patyrei patyčias, pradėjai neigiamai galvoti apie save, galvoji, jog nenusipelnai gerų dalykų savo gyvenime, jauti neapykantą sau, nepasitiki savimi, dažnai verki, žaloji save peiliuku, jauti sustiprėjusį savižudybės potraukį. Man yra skaudu ir liūdna girdėti, ką šiuo metu tau tenka išgyventi, esi verta prasmingo ir laimingo gyvenimo. 

Šiuo metu esi paauglė, jauti labai stiprias emocijas, bet tai nereiškia, kad taip jausiesi visą likusį gyvenimą. Mokykloje bendraklasiai ir kiti mokiniai gali būti žiaurūs, kartais jie nesupranta, ką sako ir ką daro, dažnu atveju tie patys asmenys, kurie tyčiojasi iš kitų, gali turėti dar didesnių sunkumų savo gyvenime, nei tu gali įsivaizduoti, tiesiog patyčios yra jų gynybos būdas, taip jie apsisaugo, bet ilguoju laikotarpiu ši technika nėra prasmingaŠioje vietoje svarbu, kad suprastum, jog šis sunkus periodas (mokykla, paauglystė) turi pabaigą, pasikeis ir pereis į kitą gyvenimo periodą – studentišką gyvenimą. Džiaugiuosi, kad ir dabar tu ieškai pagalbos ir šis sprendimas parodo tavo drąsą ir norą gyventi geriau. Todėl toliau narsiai gink save ir savo gyvenimą.

Didžiuojuosi tavimi, jog esi drąsi ir ieškai pagalbos. Nežinau visų detalių apie tavo buvusį psichologą, bet vienas nepavykęs bandymas neturėtų tavęs sustabdyti nuo tolimesnio pagalbos ieškojimo. Būtų prasminga užsukti pas mokyklos psichologą, šis darbuotojas turi patirties ir žinių, kaip padėti žmonės, kurie susiduria su panašiomis gyvenimo situacijomis. Šis specialistas tau padėtų, išklausytų, suteiktų reikalingą informaciją, parodytų kryptį, kuria tau reikia žengti. Galbūt turi pomėgių, veiklų, kuriose gali užsimiršti, galbūt tau padėti galėtų bendruomenės ar būrelių paieška, kur galėtum išreikšti save. Taip pat mini, jog su tėvais apie tai negali kalbėti, nes viskas taps dar blogiau. Bet ar bandei jiems apie tai užsiminti, tiesiog pasakyti, kad nesijauti gerai, kad tau reikia žmogaus su kuriuo galėtum pasikalbėti? Tikiu, kad gali leisti sau pabandyti.

Siūlau paskaityti šį straipsnį - http://www.tunevienas.lt/index.php/pagrindinis/depresija/item/112-ka-daryti-kai-nenori-jausti-to-ka-jauti - galbūt jame rasi atsakymus, kurie padės pasijusti geriau. Taip pat siunčiu nuorodą, kurioje gali rasti Lietuvoje pagalbą teikiančių specialistų duomenų bazę, galbūt rasi savo mieste žmogų ar bendruomenę, kuri tau galėtų padėti - https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/

Jei norėtum pasikalbėti, kreipkis žemiau nurodytais numeriais:

„Jaunimo linija“ - 8 800 28888

„Vilties linija“ - 116 123

„Pagalbos moterims linija“ - 8 800 66366

Esi verta gerų dalykų, tikiu tavimi ir linkiu sėkmės!

atsakytas 2021 Lie 19 Lukas
redaguotas 2021 Lie 19 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų