"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visa gyvenima buvau laiminga moteris sugebejau tvarkytis su ivairiomis problemomis, bet dabar nebeliko pasitikejimo, tvirtumo savyje . Jauciu kiekviena diena stresa, itampa, baime ne tik del saves, bet ir kitu zmoniu. Perdeta atsakomybe uz kitus zmones, noras itikti, kad butu kuo maziau pykciu ir nesusipratimu .Kaip susitvarkyti su savimi ir tureti savo gyvenima, o nedalintis su kitais, nes jauciuosi labai isunkta. Aciu

paklausė 2021 Rgp 30 Stresas Dalia

1 Atsakymas

Laba diena, Dalia,

Skaitydamas Jūsų laišką jaučiu, jog pradėjote pastebėti pokyčius savo emocijose ir išgyvenimuose. Minite, jog visą gyvenimą buvote laiminga moteris, sugebėjote susitvarkyti su įvairiomis problemomis, bet dabar kiekvieną dieną jaučiate stresą, įtampą, išgyvenate baimę ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų žmonių. Jūsų istorijoje galima girdėti du priešingus jausmus - laimę ir baimę. Pabandykite savęs paklausti, kada pradėjote jausti baimę, nepasitikėjimą savimi, prisiminkite, kokie įvykiai ir žmonės paskatino Jus taip jaustis? Galbūt identifikavus problemos šaltinį taps lengviau koreguoti pačią problemą.

Taip pat minite, jog jaučiate perdėtą atsakomybę už kitus žmones, norite įtikti, nenorite pyktis ir stengiatės išvengti nesusipratimų. Anglų kalboje yra terminas "People pleaser", tai asmuo, kuris nemoka pasakyti ne; situacijose, kuriose norėtų išsakyti priešingą nuomonę, pasirenka pritarti kitiems grupės nariams; prisiima kaltę, nors iš tikrųjų kaltas nebūna; stengiasi nenuvilti kitų žmonių, juos pralinksminti ir jiems pritarti; visomis išgalėmis bando išvengti konfliktų ir kitų nemalonių situacijų. Galbūt išvardintuose pavyzdžiuose pastebite dalelę savo patirčių? Dažnai mes linkę pateisinti save ir sakome: „Man patinka padėti kitiems“, „Aš tiesiog geras žmogus“, bet kartais įprotis įtikti kitiems gali pradėti trukdyti gyventi kokybišką asmeninį gyvenimą. Svarbu išmokti nusibrėžti ribas tarp savęs ir kitų asmenų bei mokėti pasakyti ne. To dažnai galima išmokti psichologo kabinete. Jei turite galimybę, būtų naudinga susitikti su specialistu, aptarti Jūsų gyvenimo patyrimus ir būdus, kaip galėtumėte susigrąžinti laimės jausmą į savo gyvenimą.

Taip pat girdžiu klausimą, kaip susitvarkyti su savimi, nesidalinant su kitais, nes vėliau jaučiatės išsunkta. Žmonės negali „skaityti“ mūsų minčių ir jei mes visą laiką šypsomės jiems į akis, o viduje jaučiamės priešingai, jie ir toliau bendraus taip kaip bendravę, nes tikės mūsų išore, kurioje atrodome malonūs ir paslaugūs, bet čia ir vėl grįžtame prie punktų: ribų nustatymas ir mokėjimas pasakyti ne. Jei išmoksime tai padaryti, mes siųsime aplinkiniams žmonėms žinutę, jog žinome savo ribas, pasitikime savimi ir esame pajėgūs nedalinti savęs kiekvienam sutiktam žmogui, matydami tokį asmenį, žmonės nejučia pradeda jausti jam pagarbą.

Taip pat yra būtina pasirūpinti savimi, skirti laiko poilsiui. Prisiminkite lėktuvo įgulos žinutę prieš lėktuvui pakylant: „Deguonies kaukę iš pradžių užsidėkite patys, o tik vėliau padėkite vaikams ir kitiems šalia esantiems keleiviams“ - taip ir gyvenime, kad galėtume padėti kitiems, iš pradžių privalome pasirūpinti savimi, o tam reikalingas atidumas ir meilė sau.

Kalbant apie nenorėjimą dalintis su kitais žmonėmis, noriu priminti, jog žmogus yra sociali būtybė, todėl bendrauti, vienaip ar kitaip, privalo, bet svarbu atrasti balansą, kuriame mokėtumėt pasirūpinti savimi ir dalį laiko galėtumėt skirti kitiems žmonės.

Jūs žinote, kaip būti laiminga, tai jau esate patyrusi, tikiu, kad šį jausmą galite susigrąžinti, linkiu sėkmės.

atsakytas 2021 Rgs 13 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų