"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, jau puse metų mane kamuoja netikrumo jausmas. Atrodo, jog visą ką išgyvenu yra lyg sapnas, nejaučiu ryškių emocijų. Prie to pačio beveik visada jaučiuos pavargus, stinga motyvacijos kažką daryti, sunkiai sekasi susikaupti.

paklausė 2021 Lap 30 Motyvacija Ingrida

1 Atsakymas

Labas, Ingrida.

Savo laiške rašai, jog pusę metų pastebi kamuojantį netikrumo jausmą, viską išgyveni lyg sapną, nejauti ryškių emocijų, šalia šio jausmo patiri pastovų nuovargį, motyvacijos stygių, sunkiai gali susikaupti. Keli klausimą, ką daryti, kai yra patiriami visi šie jausmai.

Galiu tik įsivaizduoti, jog šie potyriai kelia nuostabą, nes prieš tai tokių jausmų neteko išgyventi. Džiaugiuosi, jog kreipeisi į mus, tu atpažįsti savo emocijas ir sieki pokyčių, tai yra puiki pradžia geresnės savijautos link.

Mūsų kūnas yra labai protingas, kūno reakcijos, it lakmuso popierėlis, kuris parodo, ar teisingai savimi rūpinamės. Netikrumo jausmas, lyg buvimas sapne, gali signalizuoti apie nuovargį, kurį sukelia stresas ir įtampa. Todėl labai svarbu skirti laiko poilsiui, pravartu atsiminti šį posakį - jei žmogus neranda dienos poilsiui, kūnas pats šią dieną išsirenka, kartais tai būna ne viena diena, o keli mėnesiai ar metai.  Įvardinti potyriai - nuovargis, motyvacijos trūkumas, negalėjimas susikaupti - vienas su kitu tampriai susiję - jei asmuo yra nepailsėjęs, natūralu, jog jis jausis pavargęs, negalės susikaupti, truks motyvacijos atlikti tam tikrus darbus. Jaučiant nuovargį ir patiriant stresą yra svarbu sau atsakyti į kelis klausimus, ar veikla, kuria užsiimu, teikia pasitenkinimą, ar santykiai, kuriuose esu, teikia malonumą. Suprantama, kad kiekvienas iš mūsų patiria tiek neigiamas, tiek teigiamas emocijas, bet neigiamos emocijos neturėtų užsitęsti ilgą laiką, todėl į gydytoją rekomenduojama kreiptis, kai tam tikrus simptomus žmogus jaučia apie dvi savaites. Jei jauti, kad dabartinės emocijos trukdo atlikti kasdienę veiklą - dirbti, būti kokybiškame santykyje su kitais, užsiimti mėgstama veikla, tokiu atveju reikėtų kreiptis į specialistą. Galima pradėti nuo psichologo, saugioje aplinkoje būtų galima aptarti pasikeitusią savijautą, mokytis naujų būdų išbūti šioje būsenoje, suprasti, kodėl ji kyla. Jei potyriai trukdo gyventi įprastą ankstesnį gyvenimą, siūlyčiau apsilankyti pas gydytoją - psichiatrą, kuris galėtų tiksliai įvardinti Jūsų būseną ir skirti reikiamą gydymą. Šalia profesionalios pagalbos sau padėti galima išbandant meditaciją, rašymo terapiją ar kitą relaksacijos būdą, kuris tiktų asmeniškai.

Linkiu sėkmės.
atsakytas 2021 Grd 11 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų