"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Nezinau visiskai kaip elgtis. Turime 5 menesiu kudiki su vyru. Visa nestumo laikotarpi jis sirgo sunkia depresija, visaip stengiausi jam padeti ir pati nepaluzti, galiausiai sutiko kreiptis pagalbos ir vartoja antidepresantus, atrodo viskas butu gerai, taciau prasidejo bedos su alkoholiu, as to negaliu toliaruoti, noriu skirtis, taciau niekaip nedristu, atrodo, kad nesugebesiu viena su vaiku gyventi, niekaip negaliu perzengti per save, nors esu visiskai apsirupinusi, taciau atrodo, kad niekaip nebesusirasiu kito vyro, kad manes niekam nebereikes su vaiku ant ranku, o man tik 26 metai. Kartais atrodo nebesinori ir gyventi, taciau zinau, kad turiu del vaiko nepaluzti, bet man siuo metu taip sunku, esu visiskai pasimetusi. Buciau labai dekinga, jeigu patartumet, ka daryti ir kaip elgtis.

paklausė 2021 Grd 29 Santykiai poroje Sandra

1 Atsakymas

Sveika Sandra,

malonu, kad išdrįsote parašyti laišką ir pasidalinote savo sunkumu. Girdžiu, jog ieškote tinkamo problemos sprendimo ir nežinote, kaip elgtis. Kaip rašote, turite mažą vaiką, kuriuo reikia pasirūpinti, tačiau nemažiau rūpesčio ir dėmesio reikalauja Jūsų vyras, kuris serga depresija. Depresija - iššūkių kelianti liga, kuomet yra reikalinga specialistų pagalba, o gydymas gali užtrukti. Šaunu, jog skatinote vyrą kreiptis pagalbos, ją suradote ir nepalūžote pati. Tikriausiai, tai pareikalavo nemažai jėgų ir energijos.

Be to, rašote, jog atsirado dar viena vyro problema - alkoholio vartojimas. Jūs nenorite viso to toleruoti, taigi svarstote apie skyrybas, visgi čia pritrūksta drąsos ir ryžto. Galvojate, jog neišgyvensite viena, nors esate viskuo apsirūpinusi. Taip pat bijote nebesulaukti dėmesio iš vyrų. Visgi visos šios mintys yra tik Jūsų svarstymai, prielaidos, kurios nebūtinai yra teisingos. Verta kiekvieną tokią mintį užsirašyti ir įsivertinti, t.y. paieškoti įrodymų, pagrindžiančių ir paneigiančių mintis. Būtina ieškoti faktų, kurie įrodytų minties teisingumą arba klaidingumą ir jais vadovautis. Tuomet bus lengviau rasti ir priimti tinkamą problemos sprendimą, šiuo atveju palikti vyrą ar visgi gyventi kartu. Pavyzdžiui sakote, jog galite nesugebėti gyventi viena su vaiku, tačiau gyvenimas su sergančiu žmogumi taip pat turi savo sunkumų, kuriuos ir įvardinate. Jau kurį laiką gyvenate tokiu ritmu, vadinasi esate stipri. Vis dėlto, net ir stipriems žmonėms kartais iškyla poreikis sulaukti pagalbos, dėl to, kad mes visi turime tam tikrus limitus. Todėl šioje vietoje svarbu pagalvoti, ar apie vyro problemas žino Jūsų artimieji, vyro tėvai? Galbūt jie galėtų kuo nors padėti? Taip pat pasvarstykite, ar vyras sutiktų gydytis reabilitacijos centre? Ar aiški jo depresijos priežastis? Be to, užklupus stipriems neigiamiems išgyvenimams siūlyčiau paramos ieškoti moters pagalbos linijoje, kur konsultantai suteiks Jums reikiamą pagalbą (štai nuoroda į ją: https://pagalbosmoterimslinija.lt/). Sakote, jog Jums nebesinori taip gyventi. Iš to galima spręsti, jog dabartinis Jūsų gyvenimas Jūsų netenkina ir atsiranda būtinybė pokyčiui. Atsakymai į anksčiau pateiktus klausimus turėtų padėti rasti tinkamą sprendimą.

Taip pat emocinei pusiausvyrai palaikyti svarbus laikas sau. Kasdien sau skirti bent 30 min užsiimant savo mėgstama veikla arba tiesiog nieko neveikimu, gali prisidėti prie geresnės savijautos atsiradimo. Žinokite, kad pirmiausia pasirūpinti reikia savimi, o vėliau ir visais kitais.

Be to, esate jauna, o tai rodo, jog viskas dar priešaky, taigi neverta nusiminti. Geriau duokite sau šansą ieškoti geresnio ir ramesnio gyvenimo sau ir savo vaikui.

Taigi linkiu priimti Jums ir Jūsų vaikui palankiausią sprendimą. Nepamirškite tikėti savo stiprybėmis!

Nuoširdžiai linkėdama sėkmės, Martyna
atsakytas 2022 Sau 6 Martyna
redaguotas 2022 Sau 6 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų