"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki,
 

Metu pradzioje susirgau Covid-19, po ligos vaikinas paprase kartu gyveti - sutikau. Taciau, po covid man prasidejo nerimas, liudesys ir daug streso, tik po kiek laiko gavau ir nugaros trauma sporto metu, 2 menesius dirbau ties tuo, taip pat kraustimasis i viena ir i kita buta , o geliausiai net alergija ant veido. O po viso sito prasidejo visi sunkumai, pradejau vengti savo vaikino, del covid nemegau ir visu kvapu ir vis daugiau ir daugiau stresavau ir pradejau bijoti prisilietimu, artumo, kol galiausiai tik atidavus buto raktus 28 balandzio, galvojau pagaliau viskas galesiu pradet gyventi gyvenima, taciau 14 geguzes , 12 po mano gimtadienio vaikinas nusprende skirtis su manimi. Nezinau kaip toliau judeti, skauda, nes viska atidaviau del gyvenimo kartu, buto neturiu negaliu iseiti, o taip pat gyvenu ne Lietuvoje, draugu neturiu daug, o naujo buto pasieskos nesiseka, tenka gyventi po vienu stogu, man skauda net ryte paziureti i ji, gailuosi, kad del viso streso ji atstumiau, bet ir bijau viska pradetu nuo 0, kartu prabuvome 4 metus.. Prasau jusu patarimo.
paklausė 2022 Geg 27 Bendravimas ir santykiai anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

Jūsų laiškelyje daug skausmo, liūdesio ir nerimo dėl ateities  bei santykių. Išvardinote nemažai sunkių ir iššūkių keliančių įvykių, kurie pakeitė Jūsų gyvenimą. Persirgta liga, emociniai sunkumai (didelis stresas, nerimas, liūdesys), nugaros trauma, gyvenamosios vietos keitimas bei skyrybos su vaikinu. Be to, minite, kad gyvenate užsienyje ir neturite daug draugų, nesiseka susirasti buto.

Kaip suprantu, didžiausias šiuo metu išgyvenamas Jūsų skausmas  dėl skyrybų su vaikinu verčia ieškoti sprendimo, kuris sumažintų jaučiamą emocinį skausmą. Kaip rašote, viską atidavėte dėl gyvenimo kartu, taigi santykiai su vaikinu Jums buvo svarbūs ir reikšmingi. Dėl to, kas mums ypač svarbu ir dėl to, ką vertiname, neretai ir stipriau išgyvename, jaučiame didesnį skausmą ir kančią.

Galbūt skausmą dėl prarastų santykių sumažintų pastangos atrasti tame skausme prasmę, t.y. suvokti, dėl ko tokius santykius pradėjau ir ką jie man davė. Visgi Jūsų laiške minimas patiriamas stresas, nerimas, kiti emociniai išgyvenimai bei artumo vengimas leidžia suvokti, jog santykiai Jus nevisiškai tenkino ir nebuvo atrama patiriant sunkumus. Taigi gerai apsvarstykite buvusių santykių reikšmę sau pačiai.

Jaučiamas vienišumas ir skausmas – normalūs reiškiniai nutraukus santykius. Greičiausiai skausmą paaštrina ir tai, jog vis dar tebegyvenate kartu.

Ir vėlgi raginu ir skausme įžvelgti prasmę – tai svarbios gyvenimo pamokos. Iš ko galiu pasimokyti, ką gauti išgyvenusi skyrybas? Tikiu, jog ištvėrusi ankstesnius sunkius įvykius ištversite ir šį. Svarbu nelikti vienai, turėti su kuo išsikalbėti. Neradus tokių žmonių artimoje aplinkoje, raginu skambinti šiais psichologinės pagalbos tel. nr.: https://jaunimolinija.lt/

Svarbu ir tai, kad nejaustumėte kaltės dėl to, kas įvyko. Juk tai, kas buvo praeityje, yra tik praeitis ir tikriausiai įvyko taip, kaip ir turėjo įvykti. Nesijauskite kalta dėl to kaip jautėtės ir ką išgyvenote. Tuo laikotarpiu sunkumus įveikėte būtent taip reaguodama  ir tai buvo Jūsų pastangos išgyventi.

Rūpinkitės savimi, savo sveikata ir poreikiais. Tikiu, jog sutiksite žmogų, kuris pajėgs tinkamai pasirūpinti Jumis, o Jūs juo.

Sėkmės ir stiprybės!

Martyna

atsakytas 2022 Bir 7 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų