"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Partneris paliko mane su 9mėn vaiku ant rankų.  Sakė, jog nenori su manimi kurti santykių, nebemyli, nebeturi vilties, kad santykiai pagerės. Turėjau su kūdikiu išsikraustyti pas mamą, nes nuosavo būsto neturėjome. Su mama nėra idealūs santykiai - ji pripratusi gyventi viena. Jaučiuosi vieniša, palikta. Nežinau kaip susitvarkysiu su kūdikiu ir buitimi. Kaip priimti situaciją? Kaip susitaikyti? Kaip būti laimingai?

paklausė 2022 Rgs 13 Bendravimas ir santykiai L.

1 Atsakymas

Sveiki,

džiugu, kad kreipiatės pagalbos ir nepasiliekate su sunkumais viena. Regis, esate pakankamai drąsi ir motyvuota prašyti patarimo, o tai jau svarbus žingsnis problemos sprendimo link.

Jūsų pečius užgulė išties sunkūs ir nemalonūs įvykiai: skyrybos su partneriu, grįžimas gyventi pas mamą, iš to kylantys vienišumo ir apleistumo jausmai, privalėjimas pasirūpinti savo naujagimiu. Visa tai Jums kelia nemažai iššūkių ir streso.

Tokioje situacijoje visiškai normalu jaustis vienišai, paliktai, nesuprastai. Šie jausmai tikriausiai neišvengiami, tačiau su jais išbūti gali padėti, pavyzdžiui, pokalbis su kitu asmeniu, kuris Jus palaikytų ir suprastų. Jei tokio asmens artimoje aplinkoje nėra, galima kreiptis pagalbos į psichologą/psichoterapeutą:    https://gotherapy.lt/    Greita psichologinė pagalba teikiama paskambinus šiais psichologinės pagalbos numeriais: https://pagalbosmoterimslinija.lt/

Slegiant sunkiems jausmams išties reikalingas pokalbis. Be to, jei norite, galite savarankiškai išrašyti kylančias mintis ir jausmus dienoraštyje. Tai taip pat palengvina emocinę kančią, leidžia išventiliuoti emocijas. Su sudėtingais jausmais išbūti padeda ir reguliariai atliekamos relaksacijos, meditacijos. Keletą jų galite rasti čia: https://www.internetiniszurnalastau.lt/

Taip pat nereikia užmiršti, jog skyrybos su mylimu žmogumi - itin skausminga, daugiausiai streso sukelianti patirtis, kuriai išgyventi ir įveikti prireikia nemažai laiko. Kiekvienas žmogus individualiai išgyvena skausmingus įvykius, kiekvienam iš mūsų reikalingas tam tikras laiko tarpas pagyti ir pradėti mylėti iš naujo. Šiuo laikotarpiu, kuomet esate labiausiai pažeidžiama gali atrodyti neįmanoma atleisti tam, kuris paliko. Visgi atminkite, jog atleidimas veda ramybės ir meilės bei gijimo keliu. Kada atleidžiame, mes išsilaisviname iš pykčio, liūdesio ir nerimo. Tai puiki galimybė pasijusti geriau!

Priimti sunkius išgyvenimus ir įvykius nėra lengva užduotis. Dažniausiai priimame tai, kas mums artima, pažįstama, malonu. Tuo tarpu nemalonius dalykus esame linkę atmesti, jų nepriimti. Skyrybos  - sunkus ir nemalonus įvykis, kurį taip pat gali būti sunku priimti. Visgi priėmimą gali paskatinti atjauta sau ir kitam, meilės jausmas tam, kas vyksta čia ir dabar. Su rūpesčiu ir meile žvelgdama į save bei savo partnerį, galite lengviau atleisti sau ir jam, paleisti buvusius santykius ir jaustis laisvesnė.  Mylėdami dabartį galime lengviau pamilti praeitį ir be baimės pasitikti rytojų.

Na o situacijos priėmimas veda prie susitaikymo su tuo, kas vyksta čia ir dabar. Jei sugebame priimti, reiškia sugebame ir mylėti, o kai mylime, jaučiamės laimingesni. Sugebėjusi atleisti savo partneriui, sugebėsite priimti skyrybas ir naują gyvenimo etapą, atsiras drąsos ir pasitikėjimo savimi rūpinantis vaiku. Tikiu, kad turite pakankamai stiprų motinos instinktą ir sugebėsite pasirūpinti vaiku. Tuo net neabejoju, o jei reikia pastiprinimo, susisiekite anksčiau nurodytais psichologinės pagalbos tel. nr..

Gyvenimas su mama  - taip pat nelengvas iššūkis, kurį tikiu įveiksite. Pokalbis su artimu žmogumi – nelengva užduotis, tačiau neretai tokie išsikalbėjimai padeda suprasti vienas kitą geriau. Linkiu drąsos ir stiprybės ir tikiu, jog tai  - tik laikinas jūsų gyvenimo etapas.

Esate stipresnė už savo skausmą! Nepaliaukite drąsiai mylėti ir pasitikėti savimi!

Su meile, Martyna

atsakytas 2022 Spl 1 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų