Laba diena, dėkoju, kad rašote.
Savo laiške rašote apie trauką alkoholiui, stengiatės su tuo tvarkytis, suvokiate neigiamas pasekmes, pavyksta atsilaikyti, tačiau pajutus įtampą, negatyvą iš kito žmogaus - grįžtate prie alkoholio vartojimo, po to jaučiatės dar blogiau, suvokdamas tai, norite sustoti, tačiau nežinote kaip.
Visų pirma, labai džiaugiuosi, kad žengėte pirmą žingsnį ir įvardinote sau, jog turite priklausomybę. Tą padaryti iš tiesų nėra lengva ir reikalauja daug pastangų ir drąsos. Svarbu kreiptis pagalbos į specialistus, nes savo pastangomis nustojama vartoti tik itin retais atvejais. Pagalbą suteikti gali Priklausomybės ligų centras, ten dirbantys konsultantai, ilgalaikės reabilitacijos centrai, gydytojai psichiatrai, psichoterapija, grupinė terapija, Anoniminių alkoholikų savitarpio pagalbos grupės, (nemokama, galima lankytis kasdien, žmonės renkasi su panašiomis problemomis, galima gauti daugybę atsakymų, iš ties puikios grupės, kur žmonės dalinasi savo patirtimi ir gyvenimo istorijomis) ``Minesotos`` programa (stacionare arba ambulatoriškai, kur vyksta grupiniai užsiėmimai, individualios konsultacijos ir kt.) . Svarbu suprasti, kad tai yra lėtinė liga, kuri keičia žmogaus psichiką, elgesį, gali atsirasti nerimas, depresija, savižudybės rizika, taip pat turi įtakos visų organizmo sistemų veiklai (smegenų, kepenų, kraujagyslių, skrandžio, širdies, sutrinka miegas, pakyla kraujospūdis, prastėja atmintis, gali ištikti mirtis ir kt.) Gydymas reikalauja daug motyvacijos, liga linkusi kartotis, kelias dažnai būna vingiuotas, bet gali būti ir įdomus, galima apie save sužinoti labai daug naujo, įgyti naujų veiksmingų įgūdžių, savipagalbos sau būdų, atrasti naujų veiklų, dalinantis savo patirtimi padėti kitiems, gauti specialistų rekomendacijas kaip stiprinti savivertę (kas šiuo momentu itin tikslinga ir naudinga) ir kt.naujos patirtys.
Kalbant apie neigiamas emocijas dėl kitų žmonių, svarbu suprasti kad kiti žmonės negali būti atsakingi už Jūsų gyvenimą, patiriamas emocijas bei tai, kaip Jūs renkatės reaguoti į aplinkos dirgiklius ar įvykius. Visa tai galite nuspręsti tik Jūs pats, tad labai svarbu paimti gyvenimą į savo rankas ir ``pagauti`` save, kai tą atsakomybę už savo veiksmus/pasirinkimus perkeliama kitam žmogui ``aš geriu, nes mane supykdė/sukėlė emocijas kitas žmogus``, vietoje to, naudinga sąžiningai sau pasakyti ``aš geriu, nes negaliu sustoti``, ``aš geriu, nes neradau kitų būdų įveikti nerimą``. Jeigu sau sakysite STOP, aš renkuosi nuo to atsiriboti, aš neleisiu, kad kito žmogaus veiksmai ar elgesys įtakotų mano mintis ir savijautą, tuomet galėsite tai pakeisti. Pajutus įtampą ir negatyvias emocijas svarbu jas įsisąmoninti, suprasti, įvardinti ir pasirinkti racionalius/ tinkamus būdus paleidimui. Tinka rašyti sau laišką, - išlieti susikaupusius jausmus, įtampą, užsiimti fizine veikla, klausytis relaksacijos technikų, išbandyti vandens procedūras, plaukiojimą ir pan. Priklausomybė dažnai būna noras pabėgti nuo traumuojančių patirčių, išgyvenimų, kai sunku suvokti ir įprasminti savo jausmus, kai sunku save realizuoti darbe, veikloje, laisvalaikyje. Kitaip sakant, priklausomas žmogus patiria vidinę kančią, kurios neatliepia, neatpažįsta, su ja nedirba, neišjaučia ir nepaleidžia, kad ima atrodyti vienintelis įmanomas būdas sumažinti kančią - vartoti alkoholį. Taip pat, nepasitikėjimas savimi, savo jėgomis, kai tokiu būdu siekiama atsipalaiduoti, pasijusti geriau, drąsiau ir pan.
Savo aplinkos žmones taip pat kiekvienas iš mūsų renkamės patys, jeigu šalia Jūsų yra žmonių, kurie Jums sukelia vien tik negatyvias emocijas - Jūs galite rinktis su jais nebendrauti (jeigu tai įmanoma).
Tad nebijokite kreiptis pagalbos, tikrai, drąsų žingsnį jau žengėte, judėkite į priekį toliau, nes tik Jūs vienas atsakingas už savo pasirinkimus, gyvenimą, o jis mums - vienas vienintelis duotas, labai linkiu tvirtai juo žengti.
Tvirtybės, ryžto, ir vidinės šviesos linkinti, Ingrida