"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Esu pasimetime. Per gyvenimą teko dirbti daug skirtingų darbų ir atėjo metas pasirinkti, kuria gyvenimo kryptimi bus gilinamasi, profesionalumo link. Pradėdamas galvoti apie visa tai atrodo užstringu vidinių argumentų, verčių jūroje...
paklausė 2023 Bal 12 Depresija Motiejus

1 Atsakymas

Sveikas, Motiejau,

Ačiū už laiškelį. Jame trumpai apibūdini savo problemą – tau sunku pasirinkti, kuria karjeros kryptimi pasukti. Kaip pats rašai, esi išbandęs  daug skirtingų darbų ir šiuo metu turi pasirinkti, kuri darbo sritis tau labiausiai patinka.

Tu – teisus: pasirinkti nėra lengva. Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime susiduriame su pasirinkimais. Tikriausiai tai vyksta kasdien, pradedant arbatos pasirinkimu iš ryto, baigiant svarstymu, kuriuo laiku eiti miegoti vakare. Dažnai sprendimus turime priimti patys vieni, savarankiškai, o kartais ieškome patarimo, kuris tarsi palengvintų mūsų sprendimo naštą. Tačiau priimdami sprendimus, kurie mus liečia asmeniškai, t.y. rinkdamiesi studijas, darbą, draugus ir kt. turėtume vadovautis tiek savo protu (vidiniai argumentai), tiek širdimi (jausmai, emocijos). Žinoma, galime ieškoti ir klausti kitų patarimo, tačiau tai, ko norime iš tikrųjų, dažniausiai žinome tik mes vieni. Būna, kad aplinkiniai pastebi kažką, ko patys galime nepastebėti. Taigi retkarčiais pravartu pasikliauti ir jų nuomone. Bet visgi, kas geriausiai mus pažįsta, nei mes patys save?

Jei sunku apsispręsti dėl karjeros ir pasirinkti iš galimų darbų variantų, tau gali padėti kiekvieno darbo privalumų ir trūkumų aprašymas. Iš savo gausios patirties reikia atrinkti labai konkrečius dalykus apie kiekvieną iš darbų. Tai, kas kiekviename darbe tau patiko ir buvo privalumas ir tai, kas buvo labiau panašu į trūkumą, galbūt net trukdį. Toks sudarytas darbų privalumų ir trūkumų sąrašas gali padėti sužinoti, kuris darbas tavo nuomone yra patraukliausias, o kuris mažiausiai vertas dėmesio.

Verta pagalvoti ir apie motyvaciją dirbti. Kuris iš darbų tau teikė daugiausiai motyvacijos atsikelti ryte ir eiti į darbą? Kurį darbą dirbdamas jautei daugiausiai prasmės ir pasitenkinimo? Kuris darbas buvo panašus į tavo tikslų išsipildymą? Kuriame darbe jauteisi saugiai ir stabiliai, išgirstas ir priimtas? Šie ir kiti klausimai gali padėti išsigryninti ir suvokti, kas tau labiausiai tinka ir patinka. Be to, verta atsižvelgti  į savo vertybes, tai, kas tau gyvenime svarbu ir tai, ko nenorėtum pakeisti ir atsisakyti.

Verta atsiminti, kad gyvenime tikriausiai niekada nebus vienintelio teisingo ir saugaus sprendimo. Galime rinktis iš daugelio sprendimų vadovaudamiesi savo pomėgiais, vertybėmis, proto įžvalgomis.  Kažką gaudamas, kažką kartu ir prarasi. Tačiau kiekvienas sprendimas, kad ir koks bebūtų, veda prie kitų sprendimų ir galimybių bei mūsų gyvenimo pilnatvės. Blogų sprendimų nėra – yra tik gyvenimo pamokos.

Tikiu, jog priimsi sprendimą, klausydamas ne tik savo proto, bet ir širdies. Širdies ir proto duetas nepakeičiamas

Drąsos ir pasitikėjimo savo sprendimu,

Martyna
atsakytas 2023 Bal 13 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
575 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų