"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Sau 8 Bendraamžiai/santykiai darbe Vigita

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Labas Vigita,

Ačiū už laišką ir klausimą. Iš pastarojo suprantu, kad Tau svarbu suvokti kitų žmonių ketinimus, jų tikrąsias mintis ir jausmus.

Jaučiu, kad Tau baisu, kad žmonės gali Tavimi pasinaudoti, apgauti. Turi būti išties skaudu, kai suvoki, jog Tavimi buvo manipuliuota, kai Tu tuo tarpu nuoširdžiai patikėjai tuo žmogumi. Bet baimė ir itin aktyvi savisauga mus kartais gali apkurtinti, pradedame nepasitikėti niekuo ir iš to mums nei kiek negeriau. Aš tikiu, kad tokios patirtys, netgi tos skausmingos, mums yra naudingos, jos mus suformuoja kaip asmenybes ir mus sustiprina.

Kas baisiausia gali atsitikti jeigu patikėsi melu kaip tiesa? Jausiesi pažeminta ir įskaudinta? Tačiau Tu turi galią šiuos jausmus paversti teigiamomis patirtimis. Pavyzdžiui, Tu geriau suprasi santykį su tuo žmogumi, tuo pačiu metu įgysi patirties ‚skaitant‘ žmones ateityje, ir pati taip paaugsi viduje. Jausmas, kai suvoki, jog kažkas manipuliavo Tavimi tikrai gali būti skaudus, žeidžiantis, tačiau dėl to negalime nustoti pasitikėję kitais žmonėmis. Įsivaizduok, jeigu Tau kažkas papasakojo labai skausmingą ir intymią paslaptį, o Tu tuo žmogumi nepatikėjai. Tuo atveju prarastum daugiau nei patikėdama melu.

Geriausias būdas atskirti tikrus išgyvenimus nuo sumeluotų yra nuoširdus ir atidus klausymasis. Pabandyk išklausyti neteisdama ir neskubėdama daryti išvadų. Jeigu gerai įsiklausysi, išgirsi pašalinius 'garsus', atskirsi juos nuo tikrosios žinutės, pastebėsi, jeigu žmogus staiga vengia pažvelgti Tau į akis arba tiesiog visu kūnu tarsi nusisuka nuo Tavęs – vadinasi jis jaučiasi nesaugus, gal kažką ir slepia. Dėl įdomumo, kodėl nepasipraktikavus su geru draugu ar drauge tokio pokalbio – paprašyk, kad jis/ji Tau papasakotų vieną tikrą ir kitą išgalvotą istoriją iš jų gyvenimo, pabandyk surasti skirtumus. Pastebėk kūno kalbą, sakinių lengvumą/sunkumą abiem atvejais, palygink. Patarčiau paskaityti vieną mūsų straipsnių apie aktyvų klausymąsi, kurį įvaldžius gali geriau suprasti žmones.

Taip pat, jeigu jau žmogus bando meluoti, pasvarstyk, ko jis tuo siekia? Kartais suvokęs tikrąsias to priežastis situaciją gali išvysti visai kitoje šviesoje. Gal kažkas siekia tau padaryti labai gerą įspūdį, nes Tavo dėmesys jam labai svarbus. O gal kitas žmogus meluoja norėdamas apsisaugoti? Visada yra tam priežastis, kuri gali daug ką pasakyti apie jūsų santykius.

Apibendrinant, jeigu nori geriau suvokti kitų ketinimus ir tikruosius jausmus, atidžiai klausyk ir neskubėk teisti. Taip pat, bandyk įvardinti ir suvokti savo jausmus, nes geriau pažindama savuosius, lengviau atpažinsi jų autentiškumą kituose žmonėse.

Laimingai Tau.

Vilda

atsakytas 2018 Sau 9 Vilda
patvirtintas 2018 Sau 16 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

402 klausimų
404 atsakymų
9 komentarų
81,027 vartotojų