"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Neturiu artimųjų iš šeimos kuriems rūpėčiau yra tik vyras tačiau jis manęs nesupranta ir rūpinasi tik savo mama. Mano jausmai ir išgyvenimai niekam nerūpi laikausi tik dėl vaikų bet jaučiu kad esu ant ribos
paklausė Lie 18 Motyvacija Asta Kumutaitiene

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū, kad parašėte. Suprantu, kad išgyvenate sunkius jausmus ir nėra su kuo apie tai pasikalbėti, pasidalinti išgyvenimais. Socialinių kontaktų ratą - visada galime plėsti, kai esame atviri patirčiai, dalyvaujame veiklose, kur yra kitų žmonių, bendraminčių ir niekada nėra vėlu pradėti.  Šie neigiamai jausmai, kuriuos išgyvenate, - siunčia signalą, kad gyvenime vyksta kažkas ne taip, kažko trūksta ir kad reikia imtis konkrečių veiksmų, kad tai pasikeistų. Gali būti pradžioje sunku išeiti iš įprastos ir saugios aplinkos į kitą - naują ir dar nepažintą, bet tikrai verta. Nauji žmonės ir naujos patirtys mūsų gyvenime atsiranda tada, kai išdrįstame, nebijome rizikuoti. Visada galima pabandyti naujas veiklas, hobius, savanorystes įvairiuose srityse (savanoriai kartu siekia bendro tikslo ir užmezga naujus ryšius su įvairaus amžiaus bendruomenės nariais) taip ne tik patirsite kažką naujo, bet ir atsiras didesnis pasitikėjimas savimi. Keičiantis mintims - keičiasi ir gyvenimas. Labai svarbu aiškiai suprasti savo poreikius, juos priimti ir išsakyti kitiems, tačiau kartu ir  suprasti, kad kartais kitiems žmonėms gali būti sudėtinga žinoti ko mums reikia, kaip gali padėti, - svarbu komunikuoti, dalintis jausmais. Kartais padeda pokalbis su psichologu, tai nešališkas žmogus, kuris problemas gali pamatyti kitu kampu, pasidalinti naujom įžvalgom, padėti rasti įveikos strategijų. Psichoterapija gali padėti suprasti savo pačios reakcijas ir mąstymą, gali padėti dirbti su saviverte, pasitikėjimu savimi. Pagalvokite ir apie tokią pagalbą sau. 
Galima pradėti nuo to, kad kiekvieną dieną išsikelti sau tikslą - tą dieną nuveikti ar išmokti kažką naujo. Mėginti naujai patirčiai ir naujoms galimybėms nesakyti - NE.  Kai gyvenime įvyksta pokytis, aplinka tai pastebi taip pat, ir tada į savo gyvenimą pritraukiame daug šaunių dalykų. Kartasi vienišumo jausmas yra ir kitų problemų priežastis, tokių kaip sunkumai pasitikėti kitais, depresija ir panašiai. 
Labai svarbu pastebėti ir atkreipti dėmesį į kūno poreikius, pasirūpinti savimi, tinkamai maitintis, užsiimti aktyvia veikla, mankšta ar sportu, pakankamai būti gryname ore (sporto klubas ar baseinas, - dar kelios vietos - kur galima susipažinti su naujais žmonėmis).
Kuo daugiau prasmės mums teikia veiklos ir aplinka - tuo geresnė mūsų psichologinė būsena. Išdrįskite pamėginti. 
Linkiu neuždaryti kelio naujoms patirtims ir atvira širdimi priimti pokyčius
Ingrida

atsakytas Rgs 4 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

581 klausimų
583 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų