"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Sau 25 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

Jūsų klausimas labai trumpas ir konkretus. Pabandysiu į Jūsų klausimą atsakyti interpretuodama, nes yra labai mažai informacijos.

Iš klausimo suprantu, kad su Jumis kažkas vyksta, ir Jūs nebegalite kalbėti, kai Jums tiesiog reikia išreikšti savo mintis. Nežinau, ar Jums visada taip būna, ar tik tam tikrose situacijose? Ar su nelabai pažįstamais žmonėmis, ar ir artimiausioje aplinkoje? Bet panašu, kad apima baimė kalbėti. Kaip jau minėjau, kadangi informacijos trūksta, tai galiu tik interpretuoti. Kai mes tiesiog negalime prakalbėti, kai mums ,,užstringa žodžiai gerklėje”, panašu, kad mes pasąmoningai bijome, išsigąstame. Tiesiogiai pasakyti, ko konkrečiai Jūs bijote, tikrai negalėsiu. Tam reikėtų gilesnės analizės. Galbūt bijote būti vertinamu? Gal bijote pasakyti ne tai, ko tikisi pašnekovai, gal bijote būti ,,nubausti” už Jūsų nuomonę, sprendimus, mintis. Ir tai nebūtinai susiję tiesiogiai su ta situacija, kurioje Jūs esate. Tai dažniausiai kyla mums iš pasąmonės, kažkokia gyvenime turėta panaši situacija, kurios mes gal net neatsimenam. Paprastai tariant, kažkas, dėl kažkokių priežasčių Jums neleidžia kalbėti. Ir viskas yra labai nesąmoninga.

Žmogus gyvena tarp žmonių. Kiekvienas yra santykyje su kitais žmonėmis. Žmogui dažniausiai yra svarbu turėti gerus, sveikus santykius. Todėl svarbu ir tai, ką mes kalbame. Nes daugiausiai komunikuojame žodžiais. Todėl turbūt labai svarbu sau atsakyti: kas vyksta su manim, kai man reikia kalbėti? Kaip aš tuomet jaučiuosi: bijau, jaudinuosi, noriu kalbėti teisingai, noriu būti išgirstas, suprastas ar pan. Gal bent tokia analizė Jums padėtų atsakyti į klausimą, kas vyksta su Jumis, kai reikia kalbėti, kokios priežastys tai lemia. O žinojimas priežasčių, gali padėti atsakyti į klausimą – kaip tai spręsti. Jau vien įsisąmoninimas ir supratimas tikrųjų priežasčių sumažina nerimą. Bet tada jau konkrečiai galima taikyti įvairias technikas keisti šį elgesį.

Jei sunku analizuoti savarankiškai savo elgesį, būseną, jausmus, visada galite kreiptis pas specialistus, kurie padės Jums susitvarkyti su tuo. Aš įsivaizduoju, kaip nelengva yra, jei nuolat negali pasakyti, kai reikia pradėti kalbėti. Tai gali apsunkinti tiek asmeninius santykius, tiek bendravimą ir susikalbėjimą darbinėje veikloje.

Linkiu Jums sėkmės, siekiant pokyčių.
atsakytas 2018 Sau 26 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų