"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki. Na pradėsiu tuom, kad praeityje turėjau porą įvykių, dėl kuriu aš dabar kaltinu save ir na tiesiog, nuo to priėjau, prie to, kad aš pradėjau kaltinti dėl visko save. Man neramu pasidarė dėl to, kad menkiausias svetimo žmogaus žodis apie mane, priverčia galvoti apie savęs kaltinimą.

paklausė 2018 Kov 8 Depresija Robertas

1 Atsakymas

Laba diena,

Laiške rašote, kad paskutiniu metu save kaltinate dėl visko. Kad praeityje išgyvenote, patyrėte, kažką, kas turėjo įtakos tam, kaip dabar reaguojate ir jaučiatės. Labai sunku kalbėti apie kažką, ko nežinau. Nežinau, ar tikrai esate kaltas, ar tik jaučiatės kaltu. Ir tai yra didelis skirtumas. Kartais, iš tikro dėl mūsų kaltės kažkas įvyksta (gali būti įvairiausių dalykų - mūsų ne-inojimo, aplaidumo, aplinkybių ir pan). Tokiu atveju, tiesiog reikia tai išgyventi, susitaikyti, priimti, ir galvori, ką dėl to galiu padaryti. Kaip toliau gyventi su tuo. Bet faktas, kad tai įvyko, ir turime tą priimti. Kartais, po tam tikrų įvykių mes jaučiamės kalti, bet nebūtinai mes įtakojame tą įvykį, o jaučiamės kalti. Ir tai mus graužia, nes mes nesąmoningai prisiimam sau kaltę. Ir galbūt aplinkiniai žmonės taip net negalvoja, bet mes viduj esame kalti.

Tokiu atveju padeda analizė, kas mane verčia jaustis kaltu? Kas yra, kad aš noriu prisiimti kaltę? Ar aš gyvenime dažnai jaučiuosi kaltas įvairiose gyvenimo situacijose? Kaip aš tai išgyvenu ir ką norisi daryti? Jei pačiam sunku analizuoti save, visada verta pasikalbėti su kitais, kreiptis pas specialistus, kurie padėtų Jums susigaudyti, koks kaltės jausmas jus apėmė. Nes tai ką skaitau Jūsų laiške, panašu, kad šiuo metu visai save nuvertinate, ir taip yra labai sunku palaikyti santykius, imtis veiklos ir pan.

Bet kokiu atveju, ar esate kaltas, ar tik jaučiatės kaltu, jei tai apsunkina Jūsų kasdieninį gyvenimą, būtinai ieškokite kas Jums galėtų padėti iššsiaiškinti, kaip išbūti su tuo jausmu, iš kur jis kyla, ir kodėl jis atsikartoja visose situacijose. Išsprendus savo vidinius išgyvenimus, palengvės Jums vėl adaptuotis aplinkoje.

Sėkmės Jums
atsakytas 2018 Kov 8 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,059 vartotojų