"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visą gyvenimą buvau ta, kuri sako, ką galvoja. Žmonės mano gyvenime keisdavosi kaip orai ir niekam tai nekliūdavo. Aš žinau,kad tikriausiai visiems ,,pilu druską ant žaizdų'' ,bet aš irgi nevaidinu,kad esu tobula ir neverčiu žmonių būti su manim.Kas nori tas būna,nebent labai nervina. Esu iš turtingos šeimos, tipo tėvėlio dukrelė ,,fyfa''. Aplink mane krūvos "draugų", ant kurių išleidžiu visą savo jėgą ir jie vis tiek su manimi. Staiga vis daugiau nepažįstamų žmonių ima priekaištauti man,kad sugadinau jiem gyvenimą,nors aš jų net nemačius,arba mačius tik kelis kartus.Kaip man juos užčiaupti, kaip reaguoti?

paklausė 2018 Kov 15 Bendraamžiai/santykiai darbe NeteisingaiApkalbėta
redaguotas 2018 Kov 15 qadmin

1 Atsakymas

Sveiki, 

Iš to, kiek papasakojote apie save ir savo situaciją, suprantu, jog esate drąsus, gebantis už save pastovėti žmogus. Sakot, jog "visada buvote ta, kuri pasako, ką galvoja", o dabar atsitiko taip, kad kiti žmonės Jums sako, ką jie galvoja. Kitas pavyzdys, minėjot, jog žinot, kad kitiems žmonėms neretai "pilate druską ant žaizdos", kas atskleidžia, kad tiems žmonėms tuo metu daugiau kenkėte nei padėjote ir galbūt dėl to jie atsitraukdavo. Tuo tarpu dabar, kai Jūs pati turite žaizdą, kitų "priekaištus" priimate, kaip druską, ir norite, kad jie nustotų kalbėti. Čia išryškėja tam tikras pasikartojantis ciklas "ką duosi, tą ir gausi". 

Tad, ką būtų galima daryti šioje situacijoje? Atsakymas - nustoti pilstytis druska. Jeigu kažkam iš jūsų aplinkos sunku, tuomet suteikite emocinį palaikymą, išsiaiškinkite, kaip galėtumėte padėti tam žmogui atsižvelgiant į tai, kokios pagalbos nori ar reikia Jam, bet nesivadovauti savo interpretacija. Kitas aspektas - savo nuomonės išsakymas. Pareikšti savo nuomone galima, ir daugeliu atveju tai yra laukiama, tačiau visuomet svarbu KAIP informacija yra pateikiama. Pavyzdžiui, "žinojau, kad susimausi, tu visada susimauni" turėtų būti perfrazuojama į: "Taip nutiko jau ne kartą, juk galime mokytis iš savo klaidų. Koks kitas tavo žingsnis? Ar galiu kaip nors padėti?". Tokiame sakinyje yra mandagiai akcentuojama, jog pastebėjote vyraujantį netinkamą elgesio modelį, tačiau kartu parodote, jog domitės tuo žmogumi, ir esate pasirengusi suteikti pagalbos pagal savo galimybes. 

Minit, jog turite daug draugų, tačiau jie dažnai keičiasi. Šioje vietoje norisi akcentuoti, kad svarbiausia ne draugų skaičius, o turimo santykio kokybė/tvirtumas. Mes patys jaučiamės kur kas geriau ir saugiau, kai žinome, jog turime draugus, į kuriuos galima kreiptis pagalbos, patarimo ar paprasčiausio palaikymo. Tačiau, kad toks santykis susikurtų, pagalbą, patarimus ir palaikymą turime suteikti ir patys. 

Iš to, kiek papasakojote savo laiške, suprantu, jog neretai priekaištus išprokovokuojate pati. Todėl siūlau atkreipti dėmesį į savo elgesį, savo mintis, į tai, kaip kalbate. Jeigu pastebėsite, kad dažniausiai kitiems transliuojate toki elgesį, tokius žodžius, kurių nenorėtumėte išgirsti ar pamatyti pati, tuomet keiskite šiuos aspektus į labiau priimtinus. Jeigu pastebėsit, kad vis dėlto savarankiškai tai padaryti yra sunku, galima apsilankyti pas specialistą (pvz psichologą), su kuriuo galėtumėte išanalizuoti konkrečias situacijas, pameginti jas išspręsti kitaip, mokytis naujų elgesio ir saviraiškos būdų. Dirbant kartu visuomet galima nuveikti daugiau.

Sėkmės linki,

Odeta

atsakytas 2018 Kov 18 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų