"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Mano mama nuolat pikta dėl darbo. Dėl to kelis metus geria ir grįžusi savo pyktį lieja ant manęs. Būtent dėl to susigadinau pažymius, o ji man tą prikiša. Pastaruoju metu ji kabinėjasi prie tokių dalykų kaip mano veido išraiška ar balso tonas, nors bendrauju taip pat kaip su visais, o jai vienai jis netinka. Taip pat kai noriu apie tai pašnekėti mane nutildo ir pyksta, ima rėkti kodėl šaukiu nors šneku ramiai. Nebežinau ką daryti, nes artėja egzaminai ir nežinau kaip teks mokytis, jei tokia situacija namuose.

paklausė 2018 Bal 3 Tėvai ir vaikai anonimas

1 Atsakymas

Labas Anonime,

Džiaugiuosi, kad ieškai pagalbos. Tikiu, kaip sunku tokiu įtemptu laikotarpiu negauti reikiamo palaikymo. Rašai, kad mama geria du metus, kabinėjasi prie Tavo elgesio ir lieja pyktį ant tavęs. Įsivaizduoju, kokius įvairius nemalonius jausmus tai turėtų Tau sukelti.  Tau svarbu suprasti, kad jos pyktis yra nukreiptas ne į Tave, bet į save pačią, o Tu esi būtent tas žmogus, kuriam šiuos, neigiamus išgyvenimus gali patikėti Tavo mama. Tai būdinga tik artimiems žmonėms, kurie tikisi, kad bus išgirsti ir suprasti. Todėl šis pyktis yra pagalbos šauksmas, kurį turėtum išgirsti. Tačiau ši kebli situacija turi išeitį.

Suprantu, kad šitiek laiko kentus tokį mamos elgesį jis Tau kelia vidinį nuovargį ir beviltiškumą siekiant pakeisti situaciją. Taip pat svarbu suprasti, kad dėl viso to Tau galėjo nepastebimai susiformuoti atgrasus elgesys jos atžvilgiu.  Tai, tavo veido išraiška ir balso tonas. Nors pačiai Tau Tavo kalba gali atrodyti rami, tačiau mama ją išgirs kitaip. Tuo labiau, kai ji yra išgėrusi ir apsvaigusi nuo alkoholio. Dažniausiai tokiam žmogui kiekvienas žodis nuskambėjęs netinkamu tonu sukelia irzlumą ar pyktį. Tuo labiau, jei tie žodžiai liečia skausmingas vietas (pačią mamą, jos darbą ar jos pastovų išgėrinėjimą) arba rodo Tavo nepalankumą jos ydingo elgesio atžvilgiu. Tavo toks pakitęs elgesys yra natūrali reakcija, nes Tau dabar yra svarbus laikotarpis ir norisi palaikymo iš mamos, o mama tik "apsunkina" situaciją. Tačiau esi pakankamai stiprus ir patyręs žmogus, kad suprastum, jog išgėrę ir geriantys žmonės daugelį dalykų mato, suvokia ir elgiasi priešingai nei blaivūs asmenys. Todėl yra keli pasirinkimai, kurie galėtų Tau padėti pagerinti esamą situaciją.

Pirma, "kvėpuoti vienu rimtu" su mama:  prisitaikyti prie mamos gėrimo ciklo, bandyti ją suprasti, pateisinti jos netektis, tapti atsakingu už mamą bei nepamiršti savęs ir to pasekmėje įgytum įgūdžių, kurie Tau leistų suprasti ne tik savo paties, bet ir kitų žmonių elgesį ir būsenas, kuomet jie elgiasi priešingai nei priimta Tau. Tačiau Tau teks suprasti ne tik kitą asmenį, bet ir pasirūpinti pačiu savimi. 

Antras pasirinkimas, priimti tai kaip iššūkį, kuris Tave motyvuotų elgtis priešingai nei elgiasi Tavo mama. Tampi atsakingu už savo elgesį ir jo pasekmes, nepaisant aplinkos įtakos stengiesi siekti daugiau ir efektyviau nei tai daro mama. Sudėtingose gyvenimiškose situacijose ieškai tinkamų sprendimo būdų (sieki užsibrėžtų tikslų, padedi kitiems, užsiimi mėgstama veikla ir pan.), o nesislepi nuo jų (geriant ar kitaip keičiant esamą realybę).

Tačiau tikiu, kad vis tiek mamos elgesys gali sukelti daug negatyvių emocijų, todėl rekomenduoju kreiptis į mokyklos psichologą arba tumpają emocinę pagalbą gali gauti paskambinus į „Jaunimo linija“ - 8 800 28888, ten yra daugelis žmonių, kurie gali Tau padėti.

Sėkmės ir kantrybės linki,

Ramvydė

atsakytas 2018 Bal 4 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų