"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2018 Geg 14 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Labas,

Suprantu, kad patyčios sukelia gausybę nemalonių jausmų ir pasekmių, dėl to svarbu spręsti šią situaciją kuo anksčiau. Puiku, kad ieškai sprendimo būdų ir rašai mums.

Pirmiausia turi suprasti, kad tai jog iš Tavęs tyčiojasi nėra Tavo kaltė. Tie vaikai, kurie tyčiojasi dažnai jaučiasi viduje silpni ir bando kompensuoti tai tyčiodamiesi. Tokiu elgesiu jie siekia pasijusti stipresni, galingesni. Neretai tie vaikai, kurie tyčiojasi patys yra patyrę smurtą. Tad noriu pasakyti, kad Tau nereikia manyti, kad kažkas su Tavimi negerai. Patyčių objektu gali tapti bet kas.

Kai iš Tavęs tyčiojasi galima išbandyti tokius elgesio būdus:

1. Svarbiausia - papasakok apie tai draugui arba suaugusiam, kuriuo pasitiki (mokytojai, mokyklos psichologei ar kitiems specialistams, tėvams). Nelik vienas šioje situacijoje!

2. Vengti tų vietų, kuriose renkasi vaikai, kurie tyčiojasi. Nesilankyk jose vienas. Pvz žaidimo aikštelėse ar rūbinėse eik ten, kai aplinkui bus daugiau žmonių.  

3. Siekti nelikti vienam. Į mokyklą ar iš jos eiti su draugais.

4. Atsikirsti besityčiojančiajam pvz. “Ne” ir nueik savo keliu, arba “Tai nejuokinga”.

5. Užsirašyti visa situacios eigą, žodžius, kas vyko, kaip tu jauteisi, kokios mintys dominavo. Viską užrašyk ant popieriaus tai leis tau pačiam nurimti ir šiek tiek atsiriboti nuo savo aptirties, bei turėsi įrodymus jeigu iškils poreikis kalbantis apie patyčių situaciją su suaugusiais.

6. Nenaudok fizinės jėgos priešindamasis, dažniausiai skriaudėjų yra daugiau ir visa situacija gali pasisukti ne Tavo naudai.

7. Nekreipti dėmesio. Skriaudėjai siekia Tave išprovokuoti. Jeigu nekreipsi dėmesio ir toliau eisi savo keliu, ar atlikinėsi užduotį, jie negaus įkvėpimo tęsti tyčiojimosį.

Tikiu, kad kartu su suaugusiais rasite dar daugiau konkrečių sprendimo būdų Tavo situacijai. Tai tikrai galima išspręsti jeigu apie tai žino daugiau suaugusiųjų. Tad nelik vienas!

Beje, visada gali paskambinti į "Vaikų liniją" nemokamu numeriu 116 111 ir pasidalinti savo išgyvenimais.  

Siunčiu palaikymo ir stiprybės,

Inga

atsakytas 2018 Geg 14 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų