"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

  Sveiki. Man yra 12 metų, šias mokslo metais aš perėjau į kitą mokyklą ir mane visus šiuos mokslo metus kankino ir iki šiol kankina viena problema. Aš bijau kitų nuomonės, kritikos. :\\ Bandžiau kovoti su šia baime, problema visus metus, bet nelabai pavyko. Todėl nusprendžiau, kad reikia parašyti nors trumpą laišką jums apie tai.

 Man labai sunku abibūdinti kaip aš jos bijau ir kodėl, bet pabandysiu paaiškinti.

  Pvz.   Aš nusiperku kažkokį gražų, man labai patinkantį megztuką, bet bijau dėtis jį į mokyklą, bijau, kad kažkas ims ir pakritikuos jį ir tada aš labai liūdėsiu. Arba per pamoką tikrai žinau atsakymą į mokytojos užduotą klausimą, bet bijau pakelti ranką ir atsakyti į jį, vėlgi bijau, kad jei blogai atsakysiu, kiti pasijuoks iš manęs arba pakritikuos.

  Štai tokia mano problema, baimė. Tikuosi, jog supratote mano kaip ir baimę, kad ir kaip trumpai aprašiau. Ačiū, jei atrašysite..

paklausė 2018 Geg 21 Bendraamžiai/santykiai darbe Aistė

1 Atsakymas

Sveika, Aiste,

Ačiū, kad mums parašei ir pasidalinai baime, kuri gyvena su tavimi ir kankina pastaruosius mokslo metus. Rašai, kad bijai kitų žmonių kritikos, kuri gali būti tiek apie tavo aprangą tiek apie užduoties atlikimą. Iš tiesų galiu įsivaizduoti, kad gyventi baimėje yra labai nelengva, turbūt dažniau ar rečiau jautiesi pažeidžiama, silpna, vieniša ir nelaiminga. Baimė labai varžo, trukdo Tau kūrybiškai ir laisvai išreikšti save tokią, kokia Tu esi. Įdomu būtų pasikalbėti su Tavimi iš kur ta baimė atsirado, gali būti, kad kažkokie praeities įvykiai mokykloje ar šeimoje sustiprino tavo nepasitikėjimą savimi, savo jėgomis, savo mintimis ir pasirinkimais, dėl to Tu pradėjai abejoti ir lyg tai priklausyti nuo kitų nuomonės, iš anksto bijoti jų kritikos, nors tikėtina, kad tikrai ne visada jie taip elgtųsi, kaip Tu įsivaizduoji savo galvoje.

Svarbu Tau stiprinti pasitikėjimą savimi. Tu Turi teisę mąstyti, elgtis ir jaustis taip, kaip tik Tu gali, nes esi nepakartojama, esi vienintelė tokia Aistė ir niekas negali Tau prilygti. Stiprinti pasitikėjimą savimi pirmiausia reiktų nuo susitikimo su žmogumi, kuris galėtų Tave lydėti šioje kelionėje. Gal būt mokykloje turite psichologę su kuria galėtum aptarti šiuos klausimus? Jeigu tokios galimybės nėra gal gali pasikalbėti su suaugusiuoju, kuriuo pasitiki ir pasidalinti savo išgyvenimais.

Taip pat vertinga kuo dažniau užsiimti veikla, kuri tau sekasi bei patinka. Ar turi hobių? Jei neturi pagalvok ką mėgsti, gal kažką naujo gali išbandyti. Būreliuose susitiktum su bendraminčiais, su kuriais Tave sietų bendros temos, galbūt atsirastų ir daugiau draugų. Visa tai Tave stiprintų ir Tu apie save pradėtum galvoti pozityviau.

Įdmu tai, kad kaip mes galvojame apie save taip ir kiti žmonės elgiasi su mumis. Dėl to svarbu, kad tu draugiškiau elgtumeisi ir su savimi, tada ir atsikirsti kitiems į jų kritiką bus legviau, nes viduje žinosi, kad Tu esi vertinga, reikalinga. Kaip ir visi žmonės – turi gabumų ir silpnybių, kurias mes ugdome.

Taip pat bet kada gali skambinti vaikų linijos telefonu 116111 jeigu “čia ir dabar” norėsi su kažkuo pasikalbėti, pasitarti.

Sėkmės Aiste, nelik viena,

Šiltai,

Inga

atsakytas 2018 Geg 21 Inga
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,061 vartotojų