"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki. Kaip "užsiauginti storą odą"? Kaip mokėti perlipti per save, ir sugebėti pasakyti ne? Man šito be galo trūksta, aš nesugebu, tas man trukdo gyventi.. labai..
paklausė 2018 Geg 29 Bendraamžiai/santykiai darbe Austėja

1 Atsakymas

Labas, Austėja,

džiaugiuosi, kad išdrįsai pasidalinti savo rūpesčiu. Kaip suprantu, Tave slegia negebėjimas pasakyti "ne". Taip pat labai nedaug parašei apie tai, kaip šis "negebėjimas" Tau trukdo gyventi. Tačiau pasistengsiu kiek galima labiau įsijausti į Tavo situaciją ir Tau padėti.

Daugelis žmonių susiduria su sunkumu kam nors pasakyti "ne". Vieniems tai trukdo labiau, kitiems mažiau. Visgi gyvenime nėra taip, kad visuomet sakome "taip", kai norime ir "ne", kai nenorime. Būna situacijų, kuomet turime pasielgti kitaip, nei nori mūsų širdis. Tu klausi, "kaip užsiauginti storą odą?". O galbūt jos nereikia, užtektų tiesiog žinoti, ko nori ir vadovautis tuo? Dažniau pagalvoti apie savo savijautą ir jos neignoruoti? Pavyzdžiui, ar aš noriu eiti į tą vakarėlį ar ne ? Ar aš noriu daryti šiuos darbus ar ne? Ar aš noriu bendrauti su tuo žmogumi ar ne? Ar tai man suteiks naudos ar ne ? Kartais darome dalykus ir nemokame pasakyti "ne", nes norime įtikti aplinkiniams arba jų nenuvilti, nesupykdyti arba manome, kad jei ko nors atsisakysime, galime prarasti tą žmogų (arba tuos žmones). Tačiau tai yra netiesa. Susidūrus su situacija, kuomet Tau sunku pasakyti "ne", paklausk savęs, ar Tau to iš tikrųjų reikia? Ar Tu tiesiog nenori "įskaudinti" kito žmogaus? Įvertink ir tai, kas tau svarbiau, išduoti save ar įtikti kitam? Galbūt geriau jausiesi būdama sau ištikima, kuomet pasakai "ne", kai kažko nenori? 

Jei bijai atstūmimo, dėl neigiamo atsakymo, tuomet pagalvok ar Tau reikalingi žmonės, kurie negerbia Tavo neigiamo atsakymo ir visuomet tikisi, jog Tu sutiksi? Visuomet didžių dalykų pradžia prasideda nuo mažo žingsnelio, nuo išdrįsimo pasielgti taip, kaip dar nesi pasielgusi. Tad gali pabandyti paeksperimentuoti su savimi, pabandyk bent du kartus per savaitę pasakyti "ne" tam, ko nenori daryti ir stebėk, kaip jautiesi Tu ir kaip reaguoja aplinkiniai. Greičiausiai nustebsi pamačiusi, kad nieko blogo nenutiko, o tu pasijutai geriau! Ir nėra būtina prieš nieką teisintis, kartais užtenka tiesiog pasakyti "ne, nes nemanau, kad to noriu" arba "ne, nemanau, kad tai man patiks" ir pan. Darbas su savimi ir "storos odos" auginimas, gali būti žaismingas ir smagus, tereikia išdrįsti pradėti žaidimą!

Linkiu tau sėkmės ir drąsos!

Šiltai,

Ramvydė

atsakytas 2018 Geg 31 Ramvydė
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,579 vartotojų