"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Esu viena. Niekam nereikalinga ir visada antras pasirinkimas. Neturiu su kuo pašnekėti. Turiu tėvą alkoholiką, kuris buvo mus palikęs ir vėl grįžo. Šiandien pirmą kartą man trenkė. Sakė, kad esu niekam nereikalinga. Kaip su tuo dorotis?
paklausė 2018 Bir 27 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Labas,

ačiū Tau, kad rašai.. Smagu girdėti, jog nesėdi rankų sudėjusi, o iškart ieškai pagalbos ir patarimo. Šaunuolė!

Kartais taip nutinka, jog dėl savo problemų vyresni žmonės turi sunkumų išreikšti mums švelnius jausmus. Tėtis nebuvo objektyvus, kalbėjo jo liga, didžiulis nerimas, nusivylimas, paties nereikalingumo jausmas. Tai ne tavo problema. Juk tu alkoholio nevartoji, ar ne? Ir ar tikrai gali taip būti, kaip pasakė apsvaigęs žmogus, kad esi niekam nereikalinga? 

Pagalvokime kartu.. Jei esi mokinė, turi mokytojus, kurie svajoja matyti Tave universiteto ar kolegijos suole.. Jei dirbi, es labai svarbi vadovams ir kolegoms. Kaimynai norėtų matyti Tave sukūrusią antrąją šeimą, arba laimingą vaikštančią su draugais, o gal augintiniu. Juk yra daugiau žmonių, ne tik tėtis.. Mes, "Tu - ne vienas!" pagalbos linijos darbuotojai taip pat tikimės, jog gyvensi džiaugsmo kupiną ir prasmingą gyvenimą. Tu reikalinga mokytojams, bendradarbiams, draugams, daugybei giminių, kaimynams, reikalinga valstybei.

Žinoma, lengva nebus. Todėl mes ir esame žmonės, kad turime valią. Patekai į sunkią situaciją. Ir liūdna, iš tiesų šiek tiek baugu, kad nedaug yra į ką kreiptis. Visgi, net jei nežinai tų žmonių vardų, tikrai yra kam rūpi, ir kas padės.

Galbūt Tau tiktų ir patiktų savanoriauti? Su gyvūnais, vaikais, ar vyresniais žmonėmis? Taip galėtum geriau įprasminti savo reikalingumo jausmą. Labai gerai pajaustum, kad neesi viena, ir kad daugybė žmonių šiame pasaulyje laukia Tavo dėmesio, pokalbių, apsilankymų ir draugystės. Galbūt tiktų ir patiktų lankyti karoliukų vėrimo būrelį, karate sporto užsiėmimus, ar žygeivių klubą? Yra daugybė vietų, kur esi be galo reikalinga.. Pasauliui Tavęs reikia.. Tokios, kokia iš tiesų esi. Su visomis savo svajonėmis, norais, jausmais, vargais ir džiaugsmais. 

Niekas neturi teisės Tavęs įžeidinėti ar mušti. Apie smurto situaciją turėtų sužinoti kuo daugiau žmonių.. Ar žino mama? Ar ji Tave palaiko? Močiutės, tetos? Kaimynai? Ar yra šeimoje arba už jos ribų patikimas žmogus, su kuriuo galėtum pasikalbėti?. Tu turi nekeičiamą teisę kalbėti. Jei Tau dar nesuėjo 18, būtinai paskambink Vaikų Linijai 116 111 ir viską papasakok, o jei jau yra 18, skambink į Vilties Liniją 116123. Būtinai pranešk policijai 112. Nueik į bet kurią nuovadą savo mieste ir parašyk pareiškimą dėl to, kas įvyko. Darbuotojai Tave palaikys.. Namuose su tėčiu gali būti nesaugu.  Didelis prašymas Tau - pasirūpink savimi!!! Įvardytais numeriais atsilieps žmonės, kurie kas dieną susiduria su panašiomis situacijomis ir puikiai žino, kaip jas spręsti. Tad nedelsk, skambink jau dabar! Jie pasiruošę išgirsti, išklausyti ir palaikyti Tave. Nepergyvenk, nieko blogo, dėl to kad kreipsies pagalbos, nenutiks. 

Tad, prasmingų Tau sprendimų, spalvingo laisvalaikio ir gražios vasaros!

Inga

atsakytas 2018 Lie 1 Inga P.
redaguotas 2018 Lie 1 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,586 vartotojų