"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki skiriuosi su seima gyvename po vienu stogu kol kas , visa tai mane slegia nepasitikiu savimi kaip reiks vienam gyventi, itariu sau depresija patarkit kaip galeciau motyvuoti save kadangi nieko nebenoriu. Aciu
paklausė 2017 Rgs 14 Santykiai poroje Kestas

1 Atsakymas

Sveiki, Kęstai,

Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad ieškote pagalbos, kad atkreipėte dėmesį į savo savijautą ir norite jaustis geriau. Tai jau rodo labai daug.


Iš to, ką parašėte, suprantu, jog šiuo metu jaučiate liūdesį, nusivylimą dėl susidariusios šeimyninės situacijos. Tokie jausmai kyla natūraliai. Šiuo metu persiformuoja jūsų šeimyniniai santykiai, gyvenime vyksta pokyčiai, kurie prisideda prie turėtos kasdienės rutinos pokyčių, kas ir skatina kelti klausimą: "o kaip man seksis gyventi vienam?". Vykstant tokiems pokyčiams, normalu jausti depresijai būdingus simptomus. Vis dėlto, jeigu tokia savijauta užsitęsia (daugiau nei 2sav), rekomenduotina ieškoti pagalbos. 


Pagrindinis klausimas, kurį pateikėte buvo "kaip save motyvuoti". 

Pirmiausia siūlyčiau užmesti akį į "Tu-ne vienas!" portale esančius straipsnius skiltyje "motyvacija". Galbūt ten rasite idėjų, kurias galėsite paversti savosiomis. 

Antra, susikurkite naujos rutinos planą: kuo save užimsite, ką darysite grįžęs į namus ir pan. tam, kad neliktų vietos nežinomybei. Taip, iš pradžių gali būti sunku, nejauku, tačiau ilgainiui tas jausmas pasikeis į priešingą, neutralesnį jausmą, geresnę savijautą tada, kai pats leisite jam pasikeisti. 

Trečia, pagalvokite, koks galėtų būti tas mažas nedidelis žingsnelis, kuris padėtų jaustis geriau, kuris padėtų sustiprinti motyvaciją? Žmogus gali prisitaikyti prie nemalionių sąlygų, aplinkos, tai tarsi mūsų visų supergalia, kurią turime savyje, tačiau reguliariai užmirštame. Tai, kad norite rasti sau tinkamą būdą padėsianti prisitaikyti prie naujos susidariusios situacijos savo gyvenime, rodo, kad turite tų vidinių resursų ir norite juos pasiekti. 


Stiprybės ir kantrybės Jums,

Odeta.

atsakytas 2017 Rgs 19 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

402 klausimų
404 atsakymų
9 komentarų
80,857 vartotojų