"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Jaučiuosi beviltiškai ir nuvylusi visus, nes šiandien sužinojau egzaminų rezultatus ir jie nėra tokie, kokių tikėjosi artimieji ir aš pati. Tik neseniai pradėjau kapstytis iš depresijos duobės, bet jaučiu, kad vėl nebesusitvarkau su savimi. Nenoriu apie tai sakyti niekam, nes nenoriu jų jaudinti. Kaip man pačiai susitvarkyti su tuo?
paklausė 2018 Lie 3 Depresija Anonimas

1 Atsakymas

Laba dienelė,

ačiū Tau, kad rašai.. Iš tiesų, teko skaityti, jog šiais metais egzaminai nėra iš lengvųjų. Suprantu Tave, jog esi nusiminusi. Natūralu yra įvairiais jausmais reaguoti į įvykius, kuriems suteikiame reikšmės.

Svarbu būtų pažymėti, jog su "ne tokiais" rezultatais esi ne viena.. Daugybė žmonių šiuo metu galvoja panašiai, apgailestauja, ir kaltina save, jog "galėjo labiau pasistengti, ir parašyti geriau". Bet ar tikrai? Kartais iš tiesų kriterijai būna nustatomi gan griežti. Svarbiausia yra tai, jog rezultatai nieko nesako nei apie Tavo gabumus, nei apie talentus. Juk mes neesame lengvai programuojamos mašinos, ar ne? Ar esi girdėjusi, jog Einšteinas buvo išmestas iš mokyklos? Pagalvokime drauge, apie jo tolesnę karjerą.. Nepaisant įvykio, toliau jam sekėsi labai gerai. 

Reikšminga būtų pagalvoti, kiek mes patys suteikiame svarbos vienam ar kitam faktui. Nemažai žmonių laikosi nuomonės, jog yra labai sunku pasakyti, kas iš tiesų yra gerai, o kas blogai. Pabandykime egzamino rezultatus pamatyti kaip tiesiog konkrečius skaičius, kurie gali nulemti, kurioje įstaigoje ir kokioje programoje Tu studijuosi, tačiau niekada neapribos Tavo vidinės laisvės svajoti, kurti, rinktis, o mažiausiai gali nulemti vidinį laimės jausmą, draugų skaičių ar darbo vietą. 

Aš matau šioje situacijoje kitą svarbų faktą - Tu stengeisi, Tau rūpi! Yra daugybė jaunų žmonių, kurie ir toliau ramiai miega, ir galvoja apie rytojaus apsilankymą prie ežerų. Labai džiaugiuosi, kad nori tęsti mokslus, ir tikiu, kad rasi puikią vietą, kur gali tobulėti toliau. Esu beveik 100 proc. įsitikinusi, jog po 10 metų Tu pasakysi, jog visa, kas įvyko, Tau buvo į gera, - išmokė naujų dalykų, suteikė naujų patirčių, ir padėjo naujai savyje atrasti tai, kas itin svarbu, - pašaukimą.

Nesvarbu, ką sako kiti, ar tai būtų laikraščiai, mokytojai ar draugė.. Nepamiršk, jog švelni šypsena Tavo veide, ir ramus požiūris į sunkumus ne tik patausos sveikatą, bet ir leis dažniau pasidžiaugti visu kuo. O Tu be abejo esi to verta. 

Jei labai baugu pasidalinti rezultatais su artimaisiais, po pokalbio su jais paskambink į "Jaunimo Liniją". Jei artimieji pyks, anksčiau ar vėliau ir jie nurims. "Jaunimo Linijoje" dirbantys žmonės Tave palaikys, galėsi pasidalinti įspūdžiais, jausmais, ir pasikalbėti apie ateities planus. Tu esi svarbi, tokia, kokia esi.

Gali nutikti taip, jog imsi jaustis vis prasčiau, būtina būtų dėl depresijos kreiptis į gydytoją psichiatrą. Pasirink žmogų, kuris Tau patiks, ir jausi, kad gydytojas Tave supranta. Taip pat  gali skambinti "Jaunimo Linijai" 8 800 28888, pasikalbėti, nemokamu numeriu ištisą parą. 

Galime naujai pažvelgti į norą mokytis.. Tai labai geras siekis. Mokytis galima papildomai namuose, kursuose, skaitant, žiūrint Ted x talks seminarus Youtube, ir kalbant su žmonėmis aplink. Ir visa tai Tavo gyvenimui turės ne ką mažiau teigiamos įtakos, nei egzaminų rezultatai. Tad, nenusiminkime, juk tai tik žinių patikrinimas. Aš žinau, jog Tu mokeisi.. Galbūt buvo daug nerimo?. 

Galimai, esi jautresnė, o tai - tik pliusas, tiek karjeroje, tiek asmeniniame gyvenime. Daug priklauso ir nuo bendravimo, santykių su žmonėmis. Diplomas - dar ne viskas. Tad, užsivirk vaisių arbatos, ir leisk pasakyti Tau pagyrimą - esi šaunuolė, nes atlaikei tikrai nemažas įtampas. Egzaminai baigėsi, Tavęs laukia vasara!. Sėkmės, ir šviesių minčių visame kame!

Inga

atsakytas 2018 Lie 8 Inga P.
Labas! Nežinau, kaip pakomentuoti, pabandysiu po Ingos atsakymu. Aš baigiau mokyklą puikiai, išlaikiau visus egzaminus aukščiausiu balu. Įstojau ten, kur norėjau. Buvau reitinge iškart po tarptautinių olimpiadų laimėtojų. Bet tai neapsaugojo manęs nei nuo nusivylimo mokslais, nuo ilgų paieškų, nuo skaudžių skyrybų, nuo rimtos ligos, nuo depresijos. Žinai, svarbiausia yra suprasti, ko tu nori, ir mažais žingsniukais, neskubinant savęs pradėti to siekti. Mano didžiausias palaikymas yra šeima ir niekas neatstos jos bei draugų, kurie yra tikrinami sunkiais išgyvenimais. Pavyzdžiui, depresija. Ir jeigu nori, gali parašyti man. Nes mano gyvenime galų gale viskas susiklostė gerai. Tam "gerai" reikėjo laiko ir trupučio kantrybės, ko aš tau ir linkiu. Viskas tikrai bus gerai. Apkabinu!

Eugenija.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų