"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, gyvenimas prarado prasmę. Gyvenu ne Lietuvoje, atskirtis nuo šeimos, nepritapimas Jungtineje Karalystėje, atsiradusios finansinės bedos, amžinas noras grįžti į Lietuvą, problemos darbe... Auginu mažametį, labai aktyvų berniuką, vyras dirba dvejuose darbuose o ir pati nuolat darau viršvalandžius bei dirbu ir dienom ir naktimis, sunkų fiziškai bei emociškai darbą. Gyvenu nuolatinėje įtampos būsenoje. Atsirado fiziniai negalavimai, skausmai, ėmė kristi svoris, nebemiegu naktimis, nuolat kurpiu kažkokius planus kaip iš viso to išbristi, bet pasineriu į baisius prisiminimus is vaikystės: smurtą, priekabiavimą, patyčias net is artimiausių žmonių. Pradedu paranojines mintis nagrinėti ir neberandu išėjimo. Kalbėti apie visas problemas labai sunku kiekvieną kartą bandant pasidaro tik blogiau. Atrodo, vienintelė išeitis - pabėgti iš gyvenimo, kurį gyvenu, bet atsakomybė neleidžia.  Žinau, kad tai ilagas procesas pasveikti, bet norėtųsi bent rast jėgų grįžti i darbą, kad finansinė duobė dar nedidėtų. Iš anksto ačiū už patarimus.

paklausė 2018 Lie 26 Depresija Espiri

1 Atsakymas

Laba diena,

esu nuoširdžiai dėkinga už taip atvirai besidalijantį laišką ir klausimą. Manau, jog tai puikus metas, aptarti Jūsų sunkumus. Labai džiaugiuosi, jog turite atsakomybės, gerų norų, vilties, ir ieškote atraminio taško, nuo kurio galėtumėte atsispirti, kad su laiku grįžtumėte į įprastą gyvenimą. Tai Jūsų gyvenimas... Ir be abejo, kartais mus aplanko tamsesnės akimirkos, bei mintys. Tačiau tai netrunka nuolatos.

Labai gražiai išdėstėte savo situaciją, nuoširdžiai pasiskundėte nuovargiu ir nerimu, bei pakvietėte kartu ieškoti išeities. Ačiū..

Būsena, kurią patiriate, yra panaši į emocinį ir fizinį pervargimą. Galima įskaityti taip pat ir liūdesio jausmus. Esate ne viena, pakliuvusi į  tokią ganėtinai sudėtingą, - būkime atviri, - situaciją. Jūsų aktyvumas, svajonės apie šviesesnį rytojų ir šeimos svarbos jausmai yra stipriosios pusės. Gali būti, jog čia semiatės energijos, tikėjimo, vilties, atkaklumo, kantrybės ir išminties. 

Svarbus patarimas Jums būtų pasistengti labiau save pasaugoti.. Ištaikykite progų pamiegoti, nepamirškite skaniai ir sveikai valgyti, pasidžiaugti pokalbiais su vyru. Galbūt, gerai būtų neskubėti kurį laiką atgal į visus darbus. Svarbiausia yra Jūsų savijauta. Kai leisite sau gerai pailsėti, po kiek laiko atsiras daugiau jėgų, tikėjimo, planų, ir tikrumo. Akivaizdu, kad šiuo metu esate pervargusi. O tokios būsenos natūralu, viską matyti tamsesnėmis spalvomis, nei yra iš tiesų. Finansinę duobę yra patyrę daugybė žmonių. Ir labai reikalinga būtų drauge su artimu žmogumi ramiai susidėlioti planą, kada ir kuo Jūs galėsite prisidėti, bei kiek tai yra realu šiuo metu. Nebūtų labai gerai, jei pervargtumėte visiškai, ir negalėtumėte atsikelti iš lovos.

Pagalvokime apie išorinius resursus. Kas dar galėtų Jums padėti? Galbūt šalia gyvena geraširdė kaimynė, kuria pasitikėtumėt? Panašiais atvejais aktyviai veikia socialinės paramos tarnybos. Neretai jie gali padėti maistu, drabužiais, psichologinėmis konsultacijomis ir pan.. Galbūt vaikutis galėtų lankyti darželį, dienos centrą ar kitą nemokamą priežiūros įstaigą? Jei Jūsų artimieji gyvena kitoje šalyje, galbūt galite su jais dažniau susisiekti? Jums labai reikia palaikymo. Nereikia galvoti, kad privalome vieni su viskuo susitvarkyti. Jums svarbu būtų išsipasakoti savo bėdas, po truputį atrasti priežastis ir sprendimus, atgauti žvalumą, gerą nuotaiką ir gyvenimo džiaugsmą. O tuomet ir diena atrodys gražesnė, šviesi ir lengva. Esate labiau, nei kas kitas, to verta. 

Kaip galima būtų praplėsti mūsų požiūrių lauką? Be būtiniausių dalykų, mums nenuginčijamai yra reikalingi aukštesni džiaugsmai - tai ir džiaugsmas išsiilsėti, ir filmo peržiūra, ir skanaus greito pyrago recepto radimas, gėlių priežiūra, pokalbis su pardavėja, piešimas ant mažų lapelių, siuvimas, namų priežiūra, ramūs apmąstymai ir knygų vartymas. Žinoma, Jūs esate pilnai teisi, mes negalime gyventi vien džiaugsmais. Tačiau vieni vargai gali mus ir susargdinti.. Pabandykite į savo tvarkaraštį įtraukti daugiau ramybės akimirkų, arbatos puodelių, ir tiesiog labiau rūpintis savimi. Po truputėlį dėliositės savo reikalus, ir išsispręsite. Aš tuo tikiu, ir Jus palaikau. Viskam savas laikas. Pabandykite susirašyti lape atskirus sunkumų ir džiaugsmų sąrašėlius. Ir tuomet jau sekite griežtai, kad džiaugsmų taptų daugiau. Kad ir nedideli jie būtų. Pamatysite, kaip vėl ims spindėti Jūsų akys, ir vėl džiaugsitės ne tik atlyginimo diena, bet ir balandžių skrydžiu virš gyvenamųjų namų. Visiems mums svarbu atrasti, kas mus įkvepia, ir tuomet jau tos srities neapleisti.

Jei iš tiesų esate viena, ir negalite į nieką kreiptis pagalbos ir palaikymo, susisiekite su www.krizesiveikimas.lt (pirma konsultacija  skype nemokama) arba www.jaunimolinija.lt  (tikrai padeda susirašinėjimas laiškais) komanda. Galite kreiptis į artimiausią Psichikos sveikatos centrą, paprašyti konsultacijų su psichologu. Jums reikia pasikalbėti.. Tai būtų labai svarbu. Ir pamatysite, kad dienos ims giedrėti, ilgėti, ir atitols rūpesčiai. Yra žmonių, kurie gali suprasti, padėti ir išbūti su Jumis visą nelengvą laikotarpį. Tad nedvejokite. Esate svarbi pasauliui, - Jūs jo dalis, mama, prasmės ieškantis žmogus, žmona, rašytoja. 

Praeitis Jūsų nelepino.. O, sakoma, gražiausios gėlės auga atšiauriausioje aplinkoje. Tai, kas įvyko, - ne Jūsų kaltė. Ir nebūtinai visa tai turi kartotis. Žmonės turi įvairių sunkumų, ir kartais, nesusitvarkydami su jais, nuskriaudžia kitus. Tad galvokime taip, - jei pasaulyje vyrauja harmonija, tai Jūsų gyvenime laukia daug šviesių ir lengvų akimirkų. Ir leiskite sau, džiaugtis, tikėti, viltis, na nors šiek tiek pailsėti.. Žaisti, juokauti, supykti, pamiršti, įsileisti, patikėti naujais žmonėmis, supykti, atleisti, susimąstyti, pajausti akimirką, galvoti apie savo teises, pasitelkti kitų pagalbą, atsipalaiduoti.. Nuolat priminkite sau, kad sunkumai išsisprendžia, o tamsų vakarą keičia šviesus rytas. Vertinkite savo patirtį, Jūs esate unikali. Galite daug duoti artimiesiems, ir tam nebūtina įdėti 100% pastangų. Užtenka 50%. 

Užsirašykite konsultacijai pas vaikų psichologą. Galbūt berniukas nerimauja, dėl to toks aktyvus? Gausite gerų patarimų, kaip lengviau jį auklėti, geriau suprasti ir Jums liks daugiau laisvo laiko. 

Iš Jūsų laiško matau, kad gerai būtų susisiekti su pagalbos tarnybomis, kad jie padėtų Jums socialiai įsitvirtinti geriau informuodami apie bendruomenėje nemokamai teikiamas paslaugas. Kitas variantas, kuris visada lieka Jums atviras, yra grįžti namo, į savo šalį. Jei tikrai situacija yra nelengva, manau, tai būtų įmanoma. Galbūt Lietuvoje Jums būtų lengviau ir ramiau gyventi? Jei turite pažįstamų, artimų žmonių, jie be abejo Jums padės. Jei ne, visuomet  galėsite kreiptis nemokamos pagalbos oficialiais adresais. 

Dėl draugų.. Norėčiau, kad žinotumėt, jog yra tikrai daug žmonių, kurie labai mielai atsiliepia kalbinami. Žmones, kaip ir kačiukus, mes galime palaipsniui prisipratinti, susidraugauti. Taip juk ir tampame svarbūs vieni kitiems. Vieną kartą aš paskolinau kaimynei pieno, kitą kartą ji mane pavaišino keksiuku. Atrodo, lyg ir nieko tai nereiškia, o visgi gali tapti gražios draugystės pirmuoju žingsneliu. Dauguma žmonių nori bendrauti. O kai kalbinote ir neatsakė, galbūt buvo netinkamas metas, gal žmogus skubėjo į susitikimą su sergančia teta?.. Nelikite viena.. Kartais, norint bendrauti, užtenka tik pradėti. Nors ir mažais žingsneliais. O skubėjimas juk nėra toks labai laimę teikiantis dalykas, ar ne?.

Dar kartą dėkoju, kad kreipėtės. Norėčiau palinkėti Jums šviesaus, vaiko šypsenų, Jūsų ramybės ir tikėjimo kupino laiko, gėlėtų vasarų ir kalėdinių žiemų! 

Inga

atsakytas 2018 Lie 28 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų