"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena. Esu psichologinių knygų, seminarų ir pan. mėgėja. Svetimas, kartais ir savas, psichologinės problemas pastebiu. Dažnai galiu sudaryti ir planą, kaip tai išspręsti. Bet viskas tuo ir baigėsi. Šiuo metu jaučiu dideli stresą asmeninem gyvenime dėl problemų, kurių negaliu išspręsti. Dalinai iš to atsirado nusivylimas savim ir savo gyvenimu. Žinau ko noriu, kaip to galiu pasiekti, bet neturiu motyvacijos/noro/jėgų tai daryti. Ką daryti kad prisiverčiau daryti tai ką reikia, nors ir nėra noro? Kaip įgyvendinti savipagalbos planus?

paklausė 2018 Lie 14 Motyvacija Eglė

1 Atsakymas

Laba diena, Egle,

ačiū Jums už klausimą. Iš laiško matau, kad esate intelektuali, susitelkiate į savo vidinį pasaulį, reflektuojate, galite nemažai apie save pasakyti/pastebėti/nujausti/įžvelgti. Visa tai yra labai geros savybės, ir Jūs tikrai galite pasiekti savo tikslų. Juk ir sakoma, kad pirmas žingsnis yra juos išsikelti.

Norėčiau su Jumis pasidalinti, jog tikrai yra sunkumų ar problemų, kurių nei vienas žmogus negalėtų išspręsti individualiai. Todėl ir atsirado tiek daug pagalbos krypčių - konsultavimas, terapija, savipagalbos grupės, knygos ir t.t. Galima išeities ieškoti pačiam, bet tai užtruks žymiai ilgiau, nei pasidalinus patirtimi su kitais žmonėmis. Kai kuriose kitose srityse asmeniškas kelias link išeities galbūt būtų kupinas teigiamų įspūdžių, - pavyzdžiui mene ar meditacijoje, - tačiau psichologijoje yra kitaip..

Labai rekomenduoju Jums Lietuvos specialistus bendradarbiavimui. Panašu, kad Jums psichologas yra reikalingas ne tik spręsti sunkumams, bet ir bandyti atsakyti į kai kuriuos amžinus filosofinius klausimus, pvz "Ar žmogus išgyventų vienas negyvenamoje saloje?". 

Galiu pasidalinti savo nuomone, jog aš nematau psichologinių konsultacijų kaip silpno žmogaus pasirinkimo. Yra labai daug skirtingų nuomonių, stereotipų ir pan.. Tačiau mes gyvename tokiais laikais, kai nei vienas žmogus neprivalo jaustis kaltu dėl apsilankymo pas psichologą. Juk drąsiai einame pas pardavėjus, vadybininkus, ir kirpėjas. Tai žmonės, apsimokę teikti pagalbą įvairių psichologinių sunkumų atveju. Ir tikrai galiu pasakyti, dviese bus lengviau visa atlaikyti, rasti sprendimus, ir naujai pažvelgti į neraminančias situacijas. Galbūt visa Jums pasirodys visai kitaip, nei atrodė dabar rašant?.. Yra tokia tikimybė.

Kartais, mąstydami mes labai atsiribojame nuo savęs, nuo to, kas iš tiesų esame, ką mėgstame ir pan. Savipagalbos planai, kuriuos reikia prisiversti atlikti, nėra visuomet lengvai įgyvendinami, manyčiau, bet kuriam žmogui. O jei juos šiek tiek pritrauktume prie Jūsų asmenybės? Pabandykite pasakyti sau, arba įrašykite dienoraštyje, ką mėgstate veikti, kas suteikia Jums jėgų.. Juk galbūt mums nereikia akrobatinės jogos, kad rasti įkvėpimą, jei mus įkvepia maisto gamyba ir namų tvarkymas?.. Žmonės labai skirtingi, o tai, kas spalvinga, įmantru ir sudėtinga, ne kiekvienam tiks ir patiks. Manau, Jūs galite bandyti pritraukti savipagalbos planus arčiau savo širdies, to kas Jums iš tiesų patinka.. Ar tai būtų meditacija, skaitymas, pasivaikščiojimas, kolekcionavimas, aerobika, kelionės, ar koliažų kūrimas iš žurnalų skiaučių. Svarbu, kad Jūsų planas nuoširdžiai Jums patiktų, tuomet galimai įgyvendinti jį bus lengviau.

Jei energijos stokojate dėl pažemintų nuotaikų, gali padėti specialisto konsultacija gyvai, psichoterapeuto knyga, savipagalbos grupės, grupinė terapija, ar kiti psichologijos ir terapijos metodai. Jei pastebėsite, kad ilgesnį laiką negalite susikaupti, ims dažniau trūkti motyvacijos ir nesinorės nieko veikti, būtinai kreipkitės. Vienam ši našta per sunki, o ir džiaugsmo būsenos ims dažniau lankyti, kai yra su kuo saugiai pasikalbėti. 

Jūs esate įžvalgi ir stipri, galite pasiekti tai, kas Jums svarbu.. Linkiu Jums prasmingos ir gėlėtos vasaros!

Inga

atsakytas 2018 Lie 14 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų