"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, aš labai nepasitikiu savimi. Atėjau į naują mokyklą, praėjo metai, o su klasiokais nebendrauju. Man baisu, kad atrodysiu įkiri, arba jiems nepatinku. Nedrąsu kalbėti, bijau jų nuomonės, arba nusišnekėti. Labai nedrąsu bendrauti su naujais žmonėmis. Noriu paiskeisti, noriu išmokti ir vėl buti drąsi ir bendrauti. Po patyčių senoje mokyloje nebendravau su mokyklos mokiniais, gal dėl to, nebemoku bendrauti? Arba bijau kitų nuomonės? Nes senoje mokykloje, kad ir ką pasakydavau, iš manęs juokdavosi. Nedrąsu ateiti su kitokia šukuosena, ar kitokiu stiliumi, taip pat bijau kitų nuomonės. Niekada žinodama gerą atsakymą nepasakau jo prieš klasę. Ir labai jaudinuosi, kai reikia atsiskaitinėti prieš klasę. Kaip man pasitikėti savimi? Nebijoti bendrauti ir kalbėti?

paklausė 2018 Rgp 13 Bendraamžiai/santykiai darbe anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

malonu, kad kreipeisi. Suprantu iš Tavo pasisakymo, kad labai nepasitiki savimi. Skaitydama suprantu, kad turėjai visokios patirties, kas paskatino nepasitikėjimą ir baimes. Tai, ką tu matei, girdėjai, patyrei savo gyvenime (šeimoje, visuomenėje, kur gyveni, mokykloje tarp bendraamžių), padarė Tavo mąstymui tokį poveikį, kuris tęsiasi iki šiol. Dažniausiai tyčiojasi ir juokiasi silpni žmonės, kurie tai darydami nori pasijusti stipresniais. Tu tikriausiai, esi labai jautrus asmuo, ir viską priimi labai savikritiškai, dėl to buvo sunku apsiginti, ir nereaguoti. Žmonės, kurių savigarba menka, yra labai griežti sau. Tokiems žmonėms savikritika yra tiesiog vos ne gyvenimo būdas. Menkai save vertinantys žmonės dažnai pradeda neigiamai apie save galvoti ir kritikuoti save. Savikritiškos mintys sukelia skausmingus jausmus: liūdesį, nusivylimą, pyktį, kaltę. Klausi, kaip pasitikėti savimi? Žmonės daug daugiau išmoksta, kai yra apdovanojami, padrąsinami, pagiriami už kažką, nei tuomet kai kritikuojami. Kritika, o taip pat ir savikritika paskatina blogai jaustis, bet nesuteikia jokių nuorodų, kaip kažką keisti ar padaryti geriau.

Pirmiausiai, ką Tu turi padaryti, tai patikėti, jog esi vertinga, esi kažką gebanti (būtinai pagalvok, ką sugebi daryti gerai), esi tikrai kažkieno mylima. Tikrai nesi prastesnė už kitus. Visi žmonės yra skirtingi, ir vis mes turime silpnybių, bet taip pat ir stiprybių. Pagalvok, kokios yra tavo stipriosios savybės? Prisimink, už ką tave giria kiti žmonės? Dažnai galvok apie tai. Ir kitas dalykas labai svarbus, patikėti, kad ne visi žmonės yra ,,blogi”, kurie nori tik pasityčioti. Yra ir žmonių, su kuriais visai smagu pabendrauti. Turi išdrįsti pradėti bendrauti su klasiokais, ar kitais žmonėmis. Ir tikėti, kad ir tu gali būti, tokia kaip jie. Jei bandysi, tikrai sutiksi tokių žmonių, tik nebijok. Ir nuolat prisimink, kuom Tu esi vertinga. Kasdien pagirk save už ką nors. Taip susiformuosi įgūdį pozityviau apie save galvoti. Keisk negatyvias mintis į pozityvias. Jei šiuo metu nėra, kas Tave pagiria ar įvertina, turi tai daryti pati. Kai labiau pamilsi save, lengviau bus bendrauti ir su kitais.

Jei turi galimybę, nueik pas mokyklos psichologę pasikalbėti apie tai. Ji tikrai Tau padės atlaikyti etapą, kol išdrįsi, ir nebijosi laisvai bendrauti su kitais.

Sėkmės Tau,

Sigita N.
atsakytas 2018 Rgp 21 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų