"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena, man labai reikia jūsų pagalbos. Aš nežinau, kas man yra jau taip gyvenu metai laiko, tačiau niekam apie tai nepasakoju, vis tikiuosi, kad praeis  savaime, tačiau mane tai ima neberaminti. Prieš metus man teko patirti skaudų išsiskyrimą su brangiu žmogumi, bet išsiskyrimo iniciatorius buvau aš. Nuo tada man buvo emociškai sunku gyventi ir labai troškau su tuo žmogumi susitaikyti. Būdavo ašarų ir labai ilgų liūdnų savaičių, simptomai liūdesio pamažu ėmė ryškėti į depresiją, galiausiai nusprendžiau pakelti ranką prieš save, nes man buvo gėda dėl to kaip pasielgiau ir nebe sugebėjau išsiskyrimo liūdesio panešti. Po artimųjų paramos ir pagalbos sunkiai bandžiau atsistoti, bet vis dar giliai jaučiau didelę nuoskaudą, tačiau noras susitaikyti stiprėjo kiekvieną dieną. Nors tas žmogus mane pamiršo ir gyveno sėkmingai gyvenimą su kitais draugais, tačiau aš nesugebėjau jo pamiršti, bėgdama nuo gilesnės psichologinės duobės, siekiau susitaikyti - man pavyko. Bet dėlto nebuvo lengviau: pradžioje maniau, kad viskas bus  kaip ankščiau prieš išsiskiriant. Bet nebuvo - tas žmogus susidaro naujų draugų per tą laiką. Mes susvetimėjom - galiausiai aš ėmiau pavydėti, kad nauji draugai tapo geresni tam žmogui: tai skatino baimę, kad mes vėl išsiskirsim kaip tada praeityje išsiskyrėm. Todėl ėmiau labai atsargiai bendrauti ir stengiausi iš naujo atkurti bendravimą bei draugystę ir tapti iš naujo gera drauge, bet visas šis stengimasis praradimo baimę užaugino, dėl kurios ėmiau bijoti su juo atsipalaidavusi bendrauti, nuolat ėmiau nervintis, kaip ką pasakyti, kad neįžeisti jo. Kas kart, kai susirašom atrodo, kad gyvenimas prašviesėja - tampu linksmesnė ir gyvesnė - noriu viskuo domėtis ir su visais bendrauti, stengtis gyvenime ir moksluose, bet jei nesusirašom dieną arba ilgai neatsako į žinutes tada jaučiuosi sunkiai, imu nervintis, taip pat daugelis aplinkui esančių draugų ir pažįstamų ima erzinti, nesinori domėtis pasauliu ar veikla užsiimti. Tada būna viena mintis, kad greičiau atsakytų į žinutes ir  kad greičiau susitiktumėm, dėl to ėmė prastėti mokymasis ir rezultatai. Nežinau, kas tai yra ir kiek tai tęstis gali. Bet ir tai suprasdama, nenoriu išeiti iš to žmogaus gyvenimo, norėčiau jam atiduoti viską, ką turiu. Dėl to prašau padėkite man. Patarkite, ką daryti, dėlto.

paklausė 2018 Rgp 24 Bendraamžiai/santykiai darbe Aistė

1 Atsakymas

Laba dienelė,

ačiū, kad rašai... Džiaugiuos, jog ėmei kalbėti apie savo sunkumus. Daug žmonių jų turi, tačiau neretai nesidalina, arba dalijasi mažame žmonių rate. 

Tai, ką Tau teko patirti, yra labai sunkūs ir blogi dalykai. Man liūdna, kad taip nutiko būtent Tau.. Galima įsivaizduoti, kaip nelengva turėjo būti, kokių sunkių patirčių ir jausmų išgyvenai. Užjaučiu Tave, ir linkiu, jog visa tai Nebepasikartotų. Esi verta daugiau. 

Šiuo metu Tau rūpi saugumo/nesaugumo santykiuose tema. Galimai, ji taip pat yra susijusi su bendru saugumo jausmu gyvenime. Panašu, kad Tau jo trūksta.. Kartais būna taip, kad dėl tam tikrų priežasčių žmogui yra sunkiau pasitikėti kitais, atsiverti, nusiraminti ir patikėti. Būna, taip nutinka. Ir jokios geresnės žinios, nei Tavo laiškas, šiandien negalėjo būti! Tai, kad parašei, rodo, jog Tavyje yra gyvas tikėjimas, jog gali atsiremti į kitus, ir kiti gali padėti. Tai tiesa. 

Pabandysiu apibūdinti, kaip matau situaciją aš. Tu draugauji su vaikinu, kuris turi gerų draugų. Tai gali būti ir gerai, ar ne?. Jei Tau svarbus žmogus turi daug žmonių, kurie jį supranta ir palaiko.. Galima tuo džiaugtis. Ar Jūs leidžiate laiką kartu su jo draugais? Ar gali su juo pasidalinti savo nerimu? 

Panašu, jog Tu išties daug investavai į šiuos santykius. Kai mes labai stengiamės dėl žmogaus, jis tampa mums vis svarbesnis ir kelia daugiau jausmų. Tai reiškia, jog daug investuodama į kitus santykius, gali turėti tokį pat rezultatą. Aš labai tikiuosi, kad ir jis taip pat stengiasi dėl Tavęs, - keistis, suprasti, prisitaikyti, rūpintis, padėti. Ar taip yra?..

Kartais taip nutinka, kad tam tikru metu mums reikia labai daug palaikymo ir supratimo, o bendrauti ne visuomet galime idealiai. Jei jautiesi liūdniau, ar lanko neigiamos mintys, yra natūralu, jog Tau bus sunkiau "paprastai ir supratingai kalbėtis". Deja, kartais tai būna neįmanoma. Gali būti, kad išsikeli sau labai aukštus reikalavimus, kitais žodžiais, spraudi save į per ankštus rėmus. Džiugu, jog esi jautri draugui, rūpiniesi jo jausmais. O man šiuo metu svarbu, kaip tuose santykiuose jautiesi pati? Ar pakankamai gerai? 

Blogai, jog Tavo mokymasis ir rezultatai ėmė prastėti. Turbūt tai neramina ne tik Tave, mane, bet ir visus Tau artimus žmones. Aš labai norėčiau, jog tiek, kiek esi sudėjusi vilčių į draugą, kiek juo žaviesi, tiki ir idealizuoji, kad tiek pat gėrio bei grožio pastebėtumei ir savyje. Neretai mes mylime kitame žmoguje tai, kas mumyse yra stipru. Tad nepamiršk savęs, Saulyt, atiduok daugiau ir sau. Ko? Laiko, ateities planavimo, svajonių,  pinigėlių, savianalizės, laisvalaikio kuris Tau tikrai patinka, smagaus laiko su žmonėmis, kurie Tave supranta, prasmingų akimirkų mokantis, skaitant, žiūrint filmus ar veikiant kitus dalykus, kurie leistų Tau dažniau šypsotis ir labiau save vertinti. 

Meilė yra faina, tačiau žmogus, kuris sako, jog privalai būti tobula, kad būtum mylima, gali būti nenuoširdus. Manau, jog Jums su draugu būtų gerai iš širdies pasišnekėti. Jei tapsite artimesni, jis supras Tave, ir Tau bus ramiau. Bet kuriuo atveju, aš neabejoju, jog šalia tokios jautrios ir rūpestingos merginos netrukus gali atsirasti ir daugiau gerbėjų. Yra toks laikas, kai mums būna sunkiau save teigiamai įvertinti. Tačiau atsiras daugiau žmonių, kurie padės Tau suprasti didelę savo vertę. Tai bus geri žmonės. 

Tau būtų labai naudinga palankyti psichologo ar psichoterapeuto konsultacijas, kad daugiau sustiprėtumei. Esi šaunuolė, kad rašai, kreipiesi, ieškai atsakymų. Dar pridurčiau, - įžvalgi, gili, jausminga, mąstanti, rūpestinga, jautri. Tai labai geros savybės! Lengviau savo gerąsias puses pastebėsi kalbėdamasi konsultacijose. Palieku kelias nuorodas, kur gali pasitarti dėl mokamos/nemokamos pagalbos ir jos prieinamumo Tavo gyvenamojoje vietoje. 

https://docs.google.com/document/d/1cZvd2xbt3-KgBdeio3PBfd8ib94C4LsnYyfsyR7oMBk/edit

https://krizesiveikimas.lt/

Aš tikiuosi, kad Tu ir toliau ieškosi pagalbos, rūpinsies savimi ir smagiai bei Saugiai leisi laiką. Aš Tavimi jau tikiu. Belieka ir Tau patikėti.. Laikykis, ir sėkmės visame kame! Prasmingo rudens ir kvapnios, šiltos arbatos puodelių!!

Inga

atsakytas 2018 Rgp 24 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
398 atsakymų
9 komentarų
75,657 vartotojų