"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki. Esu triju vaiku mama ( 9m. 7m. 1,8m. ). Vyras nuolatos dirba iki isnaktu, draugiu neturiu, mama mirusi, teciui ir nerupi mano gyvenimas. Kaip isgyventi vienisuma ir visus kylancius sunkumas vienai?
paklausė 2018 Spl 4 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

pirmiausia, noriu Jus pasveikinti, nes esate turtinga mama.

Auginti 3 vaikus tikrai nelengva. Tuo labiau, jeigu neturite žmonių, kurie Jums padeda tiek fiziškai, tiek emociškai. Apie vienatvės jausmą sunku atsakyti konkrečiai. Siūlau patyrinėti šiek tiek: kada tas jausmas pirmą kartą Jus aplankė? Kaip manote, su kuo tai susiję? Būna tokių žmonių, kurie turi daugybę žmonių aplinkui ir vis tiek jaučiasi vieniši. Tai šiek tiek priklauso ir nuo Jūsų temperamento. Ar visada taip jausdavotės, ar tik dabar?

Kita rekomendacija būtų pasikalbėti su vyru. Išsakyti savo jausmus, nerimą. Paprašyti jo paramos, gal daugiau dėmesio skirtų vaikams arba Jums. Jei rastumėte žmogų, kuris prižiūrėtų vaikus, galėtumėte su vyru kažkur išeiti, pabendrauti dviese. Gal Jums to trūksta?

Dar vienas klausimas, kodėl neturite draugių? Ar visada buvote vienišė, daug nebendraudavot? Ar gyvenat kažkur labai atsiskyrę nuo kitų žmonių? Galima bandyt užmegzt ryšių su kitom mamom, tuo labiau, kad turite vaikų, jie lanko mokyklas, gal kažkokius būrelius, ar ten nebūna kitų mamų? Su mažiausiu vaikučiu galėtumėt pradėti lankyti kokius nors grupinius užsiėmimus, pabendrauti su kitom mamytėm. Arba pati pradėtumėt lankyti kokius nors užsiėmimus, gal kažką norėjote išmokti ar turite kokių pomėgių (siūti, šokti, sportuoti). Galite skirti vieną vakarą per savaitę sau, savo socialiniam gyvenimui plėsti.

Šiais laikais galima bendrauti ir forumuose įvairiuose. Bendraminčių grupėse susirasti draugų ir bendrauti virtualiai. Gal tai praskaidrintų Jūsų vienatvės jausmus.

Yra įvairių variantų, tik reikia atrasti, kad tinka Jums. Svarbiausia pasiryžti ir pradėti veikti!

Sėkmės :)
atsakytas 2018 Spl 5 Asta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų