"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visi aplinkui tikrai galvoja, kad gyvenu gražų gyvenimą, nes labai daug tam, kad apgautum aplinkinius, nereikia. Pasišypsot, pajuokaut, pasakyt, kad penktadienio vakarą praleidai su draugais. Kitaip tariant, tereikia įmesti save į kažkokį personažą ir tiek. O tiesą sakant - aš nė truputį nepriartėjus prie to gražaus gyvenimo, nes neprisimenu savęs laimės būsenoje, kuri truktų ilgiau nei kelias minutes. Kartais tiesiog pavyksta apgauti pačią save ir aš imu tikėti tuo personažu. Taip kiekvieną vakarą ir kovoju su savimi, o mėgstamiausias mano paros metas - akimirka, kai guluosi į lova, nes nuo nuovargio net nebežinau, kas yra penkių minučių nemiga. Tada džiaugiuosi, kad jokios mintys nekankins ateinančias kelias valandas. Nežinau, ko reiktų imtis, kad save iš to išvaduočiau - vedžiau save ir pasivaikščiot, ir palepinti, ir kažkuo užsiimti, bet visa tai neužsitęsdavo, nes galiausiai imdavo dar labiau kankinti. Labai nenoriu būt tas viskuo užsiknisęs žmogus, kuriam viskas amžinai blogai, bet atsiprašau, jei kartais man nepavyksta. Labai labai stengiuosi įžvelgti laimę mažuose dalykuose, spalvotuose rūbuose ir arbatos puodeliuose, bet kartais dar nepavyksta. Jei turit kažkokių būdų, kaip su tuo kovoti, prašau, pasidalinkite.

paklausė 2018 Spl 27 Depresija tukovoji

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū už klausimą.. Labai svarbu kalbėtis apie tai, ką iš tiesų manai, kaip jautiesi, kuo tiki.. Tam, kad geriau pažintum save, ir pasaulį, kad lengviau būtų suprasti, kas yra objektyvūs, daugybei žmonių būdingi dalykai, o kas - Tavo išskirtinumas.

Bandau spėti, jog turi polinkį į idealizmą. Gali kartais taip atrodo, jog pasaulis yra labai graži vieta, čia turėtų būti daug šypsenų, balionų, saulės ir eilėraščių. Tačiau, jei būtume atviresni sau, jei būtume labai nuoširdūs, - ne kiekviena diena yra tokia graži ir gera, kaip mes pasisakome kitiems. Mūsų jausmai, vidiniai išgyvenimai, nerimai ir abejonės nėra itin viešos temos, ar ne?. Juk dažniausiai mes dalinamės tuo tik su pačiais artimiausiais, patikimais ir draugiškiausiais žmonėmis, ir tai nebūna labai dažnai, o susiklosčius aplinkybėms. Visgi, visi minėti jausmai yra geri, tinkami, natūralūs ir tikri, - svarbi, reikalinga ir autentiška gyvenimo dalis. 

Mes turime save teigiamai pristatyti. Tai būtų viena iš formalaus bendravimo taisyklių. Taip prisitaikome, ir palaikome gerus santykius su aplinka.

Labai svarbu būtų nekaltinti savęs, kad nesijauti visada laiminga. Juk tai būtų utopija... Ir, ar tikrai laimės jausmas yra mūsų svarbiausias tikslas? Filosofuojant, galbūt taip.. Tačiau nereikia labai kabintis už gražių frazių, kitų žmonių tikslų, nuomonių, už filosofinių sentencijų ir kelti kategoriškų reikalavimų sau. Jei Tau yra smagu laisvadienį praleisti ant sofos prie televizoriaus, gaminant mažus sumuštinukus, miegoti ir visą savaitgalį pravaikščioti su pižama - kodėl gi ne? Žinoma, tai neturėtų tapti vienintele laisvalaikio veikla, bet juk kartais galima ir pailsėti, ar ne? Nereikia "tempti savęs", vaikytis gražių idėjų ir panašiai. Kodėl? Nes panašu, jog Tave pačią jos kiek vargina, ar ne? Neprivalai būti tokia, kokią Tave norėtų matyti kiti. Juk tai Tu - autentiška, įdomi, gili, vienintelė visoje Žemėje Tu. Gerai, kad turi idėjų. Geriausia būtų labiau įsiklausyti į save, - ko iš tiesų norėtum čia ir dabar. Ar esi pavargusi? Ar spėji pabūti su savimi, pasvajoti, įsigilinti į savo išgyvenimus, apmąstyti patirtis, suplanuoti rytojų? Ar užtenka aplink gerų žmonių, kurie suprastų Tave tokią, kokia esi? Primtų, paguostų, užjaustų..

Tam gyvenimas ir duotas, kad atrasti geresnį ryšį su savimi, išgirsti savo vidinį balsą. Gerai turėti ir laiko, ir vienatvės. Spalvoti puodukai yra nuostabus daiktas, tačiau pačios gražiausios spalvos slypi Tavo viduje. Ir neabejoju, jog dar daug jų atrasi, net ir tokių, kokių netikėjai esant. Iš tiesų, kai turi daug darbų, nei tie puodukai, nei pasivaikščiojimai nebėra taip svarbu. Ir čia galima pagalvoti, pabandyti pastebėti, ar taip pavargsti kiekvieną diena? O gal, kai daugiau bendrauji su žmonėmis? Ar tai susiję su kitomis situacijomis.

Dabar, jei tokia nuovargio būsena lydi Tave dažnai, galbūt tai - emociniai sunkumai, arba perdegimo (pervargimo) požymiai? Į šį klausimą Tau geriau padėtų atsakyti psichologo konsultacija susitikus gyvai. Nepamiršk, kad ir kas benutiktų, kad ir kokia ta diena būtų pilka, Tu niekuomet neesi viena. Tikrai gali paskambinti Jaunimo linijai (8 800 28888), nueiti į psichologo konsultaciją poliklinikoje, mokykloje, darbovietėje, krizių centre, ar kitoje įstaigoje. http://www.psichologusajunga.lt/index.php?p=99&lng=lt    Norėtųsi darsyk ir darsyk priminti, jog jei jauti, kad sunkumai peržengė Tavo komforto ribą, yra būtina ieškoti specialistų pagalbos. Kad sunkumai neužsitęstų, ir neperaugtų į didesnius dalykus. Parašei pačiu laiku!

Smagu girdėti, jog ieškai atsakymų į Tau iškilusius klausimus, rašai ir prašai pagalbos. Tikrai rasi jos daugiau, nedvejodama ženk tolesnius mano atsakyme aprašytus žingsnius, ir su laiku Tavo klausimai ims spręstis. Norėčiau palinkėti Tau prasmingo, svajingo ir ramaus rudens! Ačiū darsyk, jog parašei.

Inga

atsakytas 2018 Spl 28 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,519 vartotojų