"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Ne tik nemiegu, tas mažas balselis viduje sako, kad visi mano pažįstami draugai geriau mokosi, kad jie įstos, o aš turėsiu tupėt užkampy ir niekuomet nebegalėsiu turėti geros ateities. Nes be išsilavinimo - jokio universiteto.

paklausė 2018 Grd 24 Stresas E

1 Atsakymas

Laba dienelė,

labai ačiū už klausimą.. Iš tiesų, labai aktuali šiomis dienomis tema. Ji kelia stresą, liūdna, tačiau taip yra.

Iš dalies, gal ir gerai, kad patiriame šiek tiek streso, nes tuomet turime daugiau jėgų nusimatyti darbus, organizuoti pasiruošimą egzaminams ir išlaikyti juos geriau.

Tik ar tikrai to mums taip gyvybiškai reikia?... Svarbu stengtis, bet iki nemiegotų naktų, iki nerimo rūko ir abejonių kupinų dienų - ar verta? Tiesa yra tokia, jog kad ir kur mokytumėtės, būsite su savimi, tokiu žmogumi, koks esate dabar. Būtų gerai daugiau laiko skirti temai "Aš", tam ką mėgstate veikti, ar tai būtų skaitymas, sportas, ar pašto ženklų kolekcionavimas. Panašu, kad pamiršote svarbią gyvenimo dalį, t.y. savo emocijas. Niekas visame pasaulyje negali jums pasakyti, gerai ar blogai yra mokytis universitete, kolegijoje o gal profesinėje mokykloje.

Paskutiniu metu vyrauja tendencijos įsiklausyti į profesinių mokyklų teikiamas galimybes. Ir beje, europietiškose užsienio šalyse žmonėms visiškai nesvarbu, ar tu dirbi valytoju, kino bilietų pardavėju, ar gyvūnų parduotuvėje. Jiems įdomu, ką tu nori pasakyti, ir kaip šiuo metu jautiesi. Be to, universitetas, ar diplomas tikrai nenulems, kaip jums seksis dirbti. Taip kad, - mažiau klausykite aplinkinių gąsdinimų, ir daugiau - savo širdies. Diplomai neduoda laimės, jie suteikia galimybes. Paėmus paskolą, galima pasibaigti daug įvairių kursų, ir niekas net ir neklaus jūsų atestato įverčių. 

Pagalvokite ir susirašykite, kas jums trukdo mokytis, ir suplanuokite, kaip šias kliūtis pašalinsite ar įveiksite. Tuomet laikykitės griežto režimo, mokykitės reguliariai, konsultuokitės su mokytojais, tarkitės, skaitykite knygas. Nepamirškite išsimiegoti ir sveikai maitintis!!

Ribota savikritika yra geras dalykas, tačiau šitaip su savimi kalbėti negalima.. Juk egzaminai ir yra dienos, kai jums reikalinga labai daug palaikymo. Ieškokite, ir rasite. Tarkitės su draugais, kurie taip pat pergyvena dėl egzaminų. Gerkite arbatą, juokaukite, smagiai leiskite laiką. 

Matomai, jums būdinga polinkis idealizuoti. Universitetą, šiuo atveju. Kad ir kur įstosite, visur bus ir pliusų ir minusų. Ir dažniausiai, praėjus 10 metų, paaiškėja, kad įstojote būtent ten, kur reikėjo!! Pasistenkite vietoj idealizmo ugdyti ir puoselėti Viltis, Tikėjimą ir Optimizmą. Tai jums bus naudingiau. Nepasiduokite reklamai, kas tinka vienam, kitam gali būti visai nereikalinga.

Atlikite profesijos testų, domėkitės tais dalykais, kas jus nuoširdžiai ir giliai domina. Nebijokite būti savimi. Jei tai sportas - puiku! Bet kuris karjeros konsultantas atskleis jums galimybių įvairovę toje srityje, kuri iš tiesų jus domina. Karjeros klausimais paprastai konsultuoja mokyklos psichologai. Mokytojas taip pat galėtų nukreipti panašia linkme, ar rekomenduoti į ką kreiptis. 

Gražių, prasmingų jums metų! Geros nuotaikos, kad ir kurioje srityje jus lydės sėkmė!

Inga

atsakytas 2019 Sau 6 Inga P.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

548 klausimų
550 atsakymų
10 komentarų
168,459 vartotojų