"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

kaip susitvarkyti su savimi kai erzina bet kokie pasaliniai garsai, prasideda isterija ir noris issilieti naudojant jega. pastaruoju metu labai girdis kaimynu TV, todel  visa vakara kai jie jy ziuri galiu iseiti is proto. nepadeda nei ausu kamstukai, nes bent menkiausias girdejimas erzina ir veda is kantrybes. kartais atrodo kad kraustaus is proto. geriu ir vaistus raminamus zolinius bet niekas nepadeda. kaip sau padeti?

paklausė 2019 Vas 20 Depresija Gintare

1 Atsakymas

Geriausias atsakymas

Laba diena, Gintare

                 Kai žmogų pradeda erzinti įvairūs garsai tam gali būti ne vienas paaiškinimas. Tai gali būti ir fiziologinė žmogaus reakciją, kai žmogus jautriai reaguoja į esamų garsų dažnį, o taip pat tai gali būti ir psichologinė reakcija. Garsai gali prisidėti prie lėtinio streso atsiradimo arba iššaukti senai užgniaužtas emocijas.

                 Esant dideliam stresui atsiranda jautrumas aplinkai, dirglumas, kantrybės stoka. Stipri reakcija į dirgiklį ( Jūsų atveju į triukšmą) sukelia neadekvatų elgesį, kuris kyla nevalingai (nesąmoningai). Tokia reakcija gali pasireikšti irzlumu, impulsyvumu, agresyvumu.

                 Iš Jūsų laiško suprantu, jog esant pašaliniams garsams Jus ištinka tam tikras, nevalingas ir nesąmoningas  priepuolis, kuris pasižymi isterija, agresyvumu (norit panaudoti jėgą), savikontrolės sumažėjimu (girdėjimas veda iš kantrybės ir Jums atrodo, kad kraustotės iš proto).

                 Laiške neminit kiek laiko tai tęsiasi. Tokius priepuolius, kuriuos sukelia garsai gali lemti ir tam tikri įvykiai gyvenime (įvairūs sunkumai, pasikeitusios gyvenimo sąlygos ir t.t). Pabandykite prisiminti nuo kada jautrumas garsams padidėjo ir kas tuo metu Jūsų gyvenime vyko. Tai labai svarbu suprasti ir dėl to, jog neretai vaistų vartojimas gali palengvinti organizmo reakcijas į tam tikrus dalykus, tačiau psichologinės priežasties tai išspręsti nepadeda. Panašu, jog tai vyksta ir Jums, dėl to Jūsų vartojami vaistai nepadeda.

                 Galima atrasti nemažai būdų kaip galima su savim tvarkytis tokiose situacijose. Vienas iš veiksmingiausių būdų - relaksacijos pratimai, kurie padeda susitvarkyti su stresinėm situacijom ar įvairiom reakcijom į dirgiklius (Jūsų atveju į garsą). Taip pat, veiksmingas gali būti  pokalbis su savimi apie tai kas iš tiesų šiuo metu vyksta. Toks pokalbis neleistų prarasti savikontrolės.

                 Kaip bebūtų norint rasti veiksmingiausią ir labiausiai Jums tinkantį pagalbos būdą, rekomenduočiau pasikalbėti su psichologu. Keletas susitikimų padėtų ne tik suprasti kaip save valdyti, bet ir būtų proga paieškoti tikrųjų priežasčių, kodėl Jūs taip reaguoja į garsus.

                 Jei nuspręstumėt pasikonsultuoti su specialistu gyvai, prisegu Jums nuorodą, kurioje galėsite pasižiūrėti, kur tai padaryti savo mieste ir nemokamai:

https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/

                 Linkiu Jums sėkmės!

atsakytas 2019 Vas 21 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų