"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Noriu nusižudyti. Pavargau nuo gyvenimo, pavargau nuo minčių srauto kuris mane vargina.

Atrodo man belieka kreiptis čia ir parodyti savo balsą anominiškai. Mano vidus šaukia ,,Meldžių aš nebegaliu viena visko pakelti. Man reikia pagalbos!''
Pavargau, nebesuprasti savęs, ko noriu. Vis klausiu savęs ,,Kodėl turėjau gimti?'' Kam manęs reikia? Kokia yra mano dalis šitam pasaulyje?'' ir dar daugiau klausimų, kurių neišvardinau. Turiu daug klausimų bet atsakymų niekaip nerandu.
Pavargau tylėti, tiesiogine prasme. Kiek pas mane visko susikaupė, bet nėra patikimo žmogaus kuriuo pasitikėčiau.

Pavargau nuo užlopinto pykščio, kurio nepajėgiu parodyti. Taip, noriu save sužaloti, taip noriu pajausti tarp pirštų varvantį kraują!:( Noriu pajausti pagaliau palengvėjimą.
Net nebežinau, kur dėtis, kai mane užpuola srautas blogų minčių ir, nežinai ką daryti, todėl bandai tai užgniaužti, nors žinai kad tai, nieko gero neduoda.
Ką man daryti su užlopinto pykščiu, be psichologo konsultacijų?
Ką daryti, kai būna labai stiprus noras nusižudyti? Kaip sumažinti norą nusižudyti?

P.S. Jūs net neįsivaizduojate, kaip man yra sunku prašyti pagalbos ir dar nepažįstamo žmogaus, kai net artimieji, net nežino kas mano viduje dedasi. Nepasakiau, man yra 21 m. Ačiū jums už jūsų darbą! Stiprybės ir ištvermės jums darbe, o labiausiai linkiu džiaugsmo dvasios, kurio man taip trūksta.

paklausė 2019 Grd 4 Depresija Anonimas

1 Atsakymas

Labas,

Ačiū jums už laišką ir jūsų drąsą parašyti jį, tikrai tikiu, jog tai nebuvo lengva.

Iš jūsų laiško suprantu, jog šiuo metu kenčiate, esate pavargusi ir nebežinote kaip tvarkytis su savo užslopintu pykčiu. Galiu tik bandyti nuspėti, kiek laiko taip jaučiatės ir noriu pasakyti, jog jaustis pasimetusiai ir sutrikusiai yra normalu. Sakote, jog sau užduodate daug klausimų į kuriuos nerandate atsakymų, o ir artimieji nežino kas jūsų viduje dedasi. Kuo daugiau klausimų be atsakymų mumyse kyla, tuo labiau jie gali sukurti bejėgiškumo jausmą- jums gali atrodyti, jog į juos atsakymų nebėra, galite pradėti abejoti viskuo kas yra aplinkui, o to pasekoje pradėti abejoti savimi.  

Šiuo laišku aš jums neatsakysiu į jūsų klausimus, kadangi nekalbėjusi su jumis, nepabuvus jūsų realybėje kartu, aš atsakymų nežinau, tačiau tikiu, kad atsakymai yra jumyse ir tereikia juos rasti. Rašote, jog jumyse visko labai daug prisikaupė, kad pavargote tai pakelti viena, jog reikia pagalbos. Šie jūsų žodžiai man yra įrodymas, jog jūs dar turite stiprybės ieškoti tų, taip jus kankinančių atsakymų į visus savo klausimus, o noras save apsaugoti nuo savižudybės rodo, jog jūs norite gyventi.

Rašote, jog jumyse yra užslopinto pykčio ir klausiate ką su juo daryti. Užslopintas pyktis, kaip ir visi kiti slopinami jausmai, turi tendencija pasireikšti įvairiais būdais-  uždarumu, bejėgiškumu ar mintimis apie savižudybe. Žinot, tai kaip lenktynės  rate... Kad ir kiek bėgsite, vis tiek atsidursite toje pačioje vietoje. Šiuo atveju jums reikia susitikti su savimi, su savo jausmais, su viskuo, kas jus supykdė ar nuvylė. Tik tai išgyvenusi, galėsite tai paleisti. Tai padėtų padaryti psichologas. Nors rašote, jog norite tai padaryti be psichologo, bet kartais kitas žmogus gali padėti toje akistatoje su savimi išlikti stipriai ir atrasti savyje jėgų ar net taip mums linkėtos džiaugsmo dvasios.

Man labai neramu dėl jūsų savijautos, dėl jūsų noro tame būti vienai ir dėl jūsų minčių apie savižudybę. Man rūpi jūsų saugumas, tad pasidalinsiu nuorodomis, kur galite ieškoti pagalbos gyvai. Jūs padarėte sunkiausią žingsnį- pasidalinote savo jausmais. Nesustokit !

Pagalbos telefonai esant mintims apie savižudybę (nemokamai ir visą parą):

Jaunimo linija- 8 800 28888

Pagalbos moterims linija-  800 66366

Vilties linija - 116 123

Naudingos nuorodos:

https://tuesi.lt

https://www.jaunimolinija.lt/lt/apie-savizudybes/kaip-padeti-sau/jeigu-kyla-minciu-apie-savizudybe/

 

Aš siunčiu jums stiprybės kovoti už save toliau, drąsos  jūs turite, aš tikiu tuo,

Laura

atsakytas 2019 Grd 5 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

507 klausimų
509 atsakymų
9 komentarų
145,400 vartotojų