"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Visą mano gyvenimą (man jau greit 20) mama tylėjo, viską laikė viduje. Dabar ji tiesiog nebegali sulaikyti savo nuomonės, kas, žinoma, labai nepatinka mano tėčiui. Kadangi jis yra ganėtinai senų „sovietinių“ pažiūrų, viskas turi būti kaip jis pasako, kaip jis nori. Mama man nuolat kartodavo „Tėvas pasakė - gipsas“. Dabar per kiekvieną ginčąm, jei tik esu šalia, privalau rinktis ką palaikau mamą ar tėtį. Aišku, dėl dar atskiros istorijos mano santykiai su tėčiu yra gan tragiški, todėl aš tikrai stočiau į mamos pusę dar ir dėl to, kad abi buvome ir esame užguitos. Dažniausiai stengiuosi pasišalinti arba nusukti kalbą. Bet tai tiesiog tik tiksinti bomba, kuri gali sprogti per bet kurį ginčą. Ką daryti? Ką sakyti kai man liepia rinktis?

paklausė 2019 Geg 11 Tėvai ir vaikai Ema
nepriskirti kategorijai 2019 Rgs 10

1 Atsakymas

Labas Ema. Jei teisingai suprantu, tavo tėvų konfliktai tau kelią nerimą, nes nenori juose dalyvauti ir palaikyti nei vieno iš jų. Situacija tavo žodžiais tariant yra tiksinti bomba,nes nežinai kaip elgtis kai tėvai konfliktuoja.  Iki šiol tau pasirinkimo, kurią pusę palaikyti, išvengti padėdavo pasišalinimas iš konflikto vietos arba kalbos pakeitimas, tačiau to neužtenka ir klausi ką daryti.
Visų pirma noriu pasakyti, kad tau tikrai nėra būtina dalyvauti tėvų konfliktuose! Jie suaugę žmonės ir savo santykius turi išsiaiškinti patys.
Savo laiške rašai, kad tikrai palaikytum mamą, bet nenori rinktis ir tai yra tavo teisė. Taigi ką daryti, kad nereikėtų rinktis.
Aš siūlyčiau pagalvoti apie pokalbį su tėvais, kurio metu pasakytum kaip jautiesi kai jie tave verčia dalyvauti konfliktuose renkantis, kurį iš jų tu palaikai. Leisk jiems suprasti, kad toks jų elgesys tave skaudina ir nenori, kad jis toliau tęstųsi. Jei kalbėtis su jais tau per sunku, parašyk laišką, paaiškink jiems situaciją ir paprašyk nustoti taip elgtis. Reikia tikėtis, kad to užteks. Jei ne siūlyčiau pagalvoti apie kokią nors frazę, kurią galėtum pasakyti tėvų  konfliktinėje situacijoje, kad nereikėtų rinktis pvz. "aš suprantu, kad jūsų nuomonė šiuo klausimu skiriasi, bet aš jus abu myliu, todėl nenoriu palaikyti nei vieno" ar kažkas panašaus.

Sėkmės tau.
Rasa
atsakytas 2019 Rgs 12 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų