Labas rytas, Jūsų situacija skamba labai rimtai. Gerai, kad jau garsiai užduodate klausimus ir svarstote apie apsilankymą pas psichologą. Toks vaiko elgesys atskleidžia, kad jis jaučia sunkumus ir kad jam reikalinga pagalba, nes pačiam tai, ką jis patiria, išgyvena, yra per sunku.
Pagalvokit, kiek laiko trunka toks vaiko elgesys? kada jį pastebėjote? kas pasikeitė vaiko aplinkoje, gyvenime, santykiuose? dienos eigoje, kuriuo metu dažniausiai pasireiškia toks elgesys? galbūt kažkas pasikeitė jūsų pačios gyvenime?
Pirmas susitikimas su vaikų psichologu dažniausiai vyksta kartu su tėvais ir vaiku, tuomet surenkama informacija apie kontekstą, apie vaiką, apie šeimos situaciją. Po to keletas susitikimų gali būti tik su vaikų, tuomet žaidimais, užduotėlėmis bandoma išsiaiškinti ir suprasti vaiko emocinį pasaulį, jo suvokimą ir elgesio priežastis. Vyksta aptarimai su tėvais, mokomasi kaip būtų galima padėti vaikui savarankiškai. Daugiau informacijos suteiktų pats psichologas susitikimų metu. Jeigu reikėtų kitų specialistų pagalbos, tuomet suteikiamos rekomendacijos.
Linkiu stiprybės ir kantrybės,
Odeta