"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,
jau beveik metai, kaip isejau is buvusios darbovetes. Turejau didingu svajoniu ikurti savo imone, taciau pabandziusi supratau, kad visgi tai ne man. Jau kuris laikas ieskau darbo, taciau paieskos labai nesekmingos.. Buvau poroje darbo pokalbiu, o issiustu CV kiekio jau nebesuskaiciuoju. Svyra rankos ir nebezinau ka daryti. Dienos slenka, pasitikejimas savimi taip pat mazeja.. Kuo uzsiimti dienomis? Kaip pralinksminti save? Kaip nepeikti saves, nes jauciuosi nevykele, kad budama jauna moterimi nesugebu susirasti darbo?

paklausė 2020 Kov 23 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Laba diena,

smagu, kad rašote, ir manau tai jau pirmas žingsnis, ką pradėjote daryti.

Tiesa, kad nesėkmės, ypač, jei jos kartojasi ir tęsiasi kurį laiką, gali paveikti savivertę, ir sukelti nusivylimą savimi. Neparašėte, kiek laiko jau ieškotės darbo, todėl sunku komentuoti, ar tai tikrai tokia beviltiška padėtis. Paprastai darbo paieškos užtrunka, ypač norint susirasti tikrai sau tinkamą darbą. Dar labai priklauso nuo srities ir darbo specifikos: vienų darbų pasiūlymų būna daugiau, kitų  - mažiau. Tačiau, kai dėl susidariusios situacijos kyla nerimas, prarandamas adekvatus laiko suvokimas, kartais pradedame ir elgtis ne visai sąmoningai. Dažnai žmonės, sukilus įtampai, kad reikia žūt būt susirasti darbą, pradeda siuntinėti CV daug kur, neatsižvelgdami, ar tikrai yra tinkami tai darbo pozicijai. Dar blogiau, kai sako: ,,nesvarbu jau ką dirbti, svarbu tik gauti darbą". Šiuo metu, daug personalo atrankų atlieka tuo užsiimančios įmonės, todėl jei jos gauna iš to pačio žmogaus daug kartų CV, ir į skirtingas pozicijas, gali kilti įvairių klausimų. Todėl dažnai atrankų kompanijų specialistai renkasi kitus kandidatus. 

Jei jau nusprendėte ieškotis darbo:

  •  pirmiausiai reikia peržiūrėti savo CV, pakoreguoti jį, atnaujinti;
  • būtinai parengę savo CV duokite jį peržiūrėti savo draugams, šeimos nariams, buvusiems kolegoms. Dažnai žmonės ne viską surašo apie save, savo atliktas funkcijas ankstesniam darbe, gali palikti klaidų ir pan.  Tuomet kiti asmenys gali Jums padėti papildyti arba pakoreguoti Jūsų CV;
  • galite pasikonsultuoti su specialistais dėl savo CV ir motyvacinio ar kreipimosi laiško;
  • kiekvieną kartą siunčiant CV reikia peržiūrėti iš naujo, ir būtinai pritaikyti jį tai pozicijai, į kurią pretenduojate;
  • jei nesulaukiate jokio skambučio, geriau nesiuntinėti į visas kitas iš eilės siūlomas pozicijas, o geriau pasiskambinti į tą kompaniją ir pasikalbėti: pasiklausti ar gavo Jūsų CV, kokia šiuo metu situacija šios pozicijos atrankoje, kada maždaug tikėtis skambučio ar kitokios informacijos apie atrankos eigą ir pan.
O kol esate laisva, ir neturite darbo, išnaudokite tą laiką prasmingai: galite susirasti įvairių kursų savo profesinėje srityje, asmeninio tobulėjimo srityje. Gal Jūsų darbui padėtų kalbų mokėjimas? Galite patobulinti savo kalbų žinias. Skaitykite knygas, užsiimkite sportu, meditacija ar kitom veiklom, kurios leistų atsitraukti nuo minčių apie darbo paieškas, ir galimas nesėkmes, o susitelkti į save. Stenkitės permąstyti ir sau užsirašyti, o kas Jums sekasi, kurios sritys yra Jūsų stirpios, ką Jūs jau gerai mokate ir kur norėtumėte dar tobulėti. Tai padės Jums pasitikėti savimi, o taip pat atrasti sritis, kuriose Jūs galite ieškotis darbo. 
Svarbiausia nereikia norėti visko greitai. Kaip supratau, per ne pilnus metus norėjote sukurti verslą. Tačiau, kaip žinome, sukurti verslą užtrunka ne vienus metus, o pelnas gaunamas tik po kelių metų įkūrus verslą. Todėl linkiu Jums kantrybės, pozityvumo ir sėkmės kuriant savo gyvenimą.
Sigita
atsakytas 2020 Kov 24 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,523 vartotojų