"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Esu jauna, 22 metų panelė ir gyvenu kartu su antra puse ir jo mama. Pradedu pastebėti, kad mama vis įsikiša į mūsų santykius, o draugui mama - auksinė. Nenoriu draugystės pradžioje jau galvoti apie skyrybas vien dėl mamos įsikišimo, tačiau trise gyvent taip pat nenoriu. Ką daryti?

Esu JAV, čia atvažiavome kartu su draugu pas jo mamą ir jos vyrą laimės ieškoti. Kol kas, tos laimės aš nerandu. Mama nuolat bando pataisyti mane, kiekviename žingsnyje komentuoja, kaip ji darytų, ką ji darytų ir panašiai. Esu nedrąsi ir sunku man suaugusiam žmogui kažką pradėti aiškinti. Vis norisi jai rūpintis savo sūneliu. Draugaujame jau 4 metus, kelis mėnesius jau gyvename kartu. Noriu grįžti namo, vien dėl to, kad nežinau, ar ilgiau tai ištversiu. Labai skauda širdį vien pagalvojus, kad vieną dieną teks išsiskirti su draugu vien dėl jo mamos. Nėra jis blogas žmogus, atvirkščiai, manimi rūpinasi, bet kaip pasisuka kalba apie mamą - neduok Dieve aš ką nors apie ją blogo pasakau. Nežinau ką daryti, kaip pradėti pokalbį ir su kuo jį geriau pradėti? Noriu pasišnekėti su draugu, kad jis pasakytų savo mamai, jog ši nustotų kišti nosį. Man ji daro "meškos paslaugą". Beja, mama turi vyrą ir mažą vaiką - tikrai turi kuom rūpintis.

paklausė 2020 Kov 26 Santykiai poroje anonimas

1 Atsakymas

Sveiki.
Iš Jūsų laiško suprantu, kad esate nusiminusi ir pasimetusi. Kelionę į JAV greičiausiai išsivaizdavote kitaip. Tačiau gyvenimas su kitais asmenimis (draugo mama, jos vyru ir vaiku) sukėlė neplanuotų sunkumų. Jei teisingai supratau, tai iki šiol nieko nebandėte daryti, kad situacija pasikeistų.
Todėl siūlyčiau pradėti nuo pokalbio su draugu. Nes Jūsų santykiai susidurė su sunkumais, kuriuos kartu turite išspręsti. Kalbėtis reikėtų tuomet kai nejaučiate stiprių emocijų, esate dviese ir turite užtektinai laiko neskubėdami pasikalbėti. Kalbantis reiktų pasakyti kaip jaučiatės, papasakokite ko norite, paklauskite jo patarimo ką jis siūlytų Jums daryti tokioje situacijoje ar paklausti gal jos galėtų padaryti kažką, kad situacija pasikeistų. Svarbiausia kalbantis ne kaltinti nieko, o kalbėti apie tai kaip jaučiatės ir ko  norite. Kalbant apie vaikino mamą galite paminėti, kad suprantate, kad ji nori gero, tačiau tai kaip ji tai daro Jums kelia sunkumų ar panašiai. Tikiu, kad nuoširdaus pokalbio metu rasite sprendimus tinkamus Jums abiems.

Sėkmės
Rasa
atsakytas 2020 Kov 28 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

549 klausimų
552 atsakymų
10 komentarų
168,805 vartotojų