"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Kaip ištverti sunkų karantino laikotarpį kai mano emocijos baigia visai susimaišyti? Trūksta realaus bendravimo bei šeimos narių pagalbos.

paklausė 2020 Kov 30 Depresija Kristina

1 Atsakymas

Laba diena,

ačiū, kad rašote. Manau šiuo metu daugelis žmonių išgyvena nerimą ir nežinomybę. Visada lengviau išgyventi, kai žinai: kiek tai truks, ko tikėtis ir pan. Ši pandemija tikrai kelia daug nežinomybės. Labai svarbu, priimti, kad šiuo metu išgyvenam krizę, o ne neigti ją. Svarbu savęs paklausti, o kas man svarbiausia šiuo metu? Kokie mano poreikiai yra svarbiausi? Ir kalbėtis su kitais apie tai. Kai mes kalbamės su kitais apie savo nerimą, atrandame savo resursus, kurie padeda įveikti krizę. Taip pat labai svarbu prisiminti savo vaizduotę. Krizės metu dažnai vaizduotę užvaldo vaizdai, kad viskas bus blogai. Tuomet reikia stengtis pakeisti tai, pagalvoti, ką Jūs darysit, kai baigsis karantinas, kur Jūs eisit, su kuo susitiksite, ką norėsite veikti. Jei negalite įsivaizduoti, tada pasistenkite prisiminti, ką nors malonaus iš savo ankstesnių metų, ką malonaus ir smagaus veikėte pernai, užpernai. Tai gali padėti sužadinti teigiamą vaizduotę. 

Sakote, kad trūksta realaus bendravimo? Nežinau, ką Jūs turite minty, bet , bet koks bendravimas yra realus :) Svarbu susirasti, su kuo Jums malonu bendrauti, ir kas nesukelia neigiamų minčių. Juk galite bendrauti telefonu, vaizdo būdu, jei su namiškiais negalite pasikalbėti. Taip pat galite kreiptis į specialistus, ir kalbėtis su jais, jei neturite su kuo pasikalbėti apie savo emocinį išgyvenimą.

Siūlau laikytis šių rekomendacijų:

  • Nepaskęskite informacijos sraute. Kliaukitės informacija tik iš patikimų šaltinių.
  • Padėkite sau ir kitiems išlaikyti viltį - tai padės atlaikyti sunkumus.
  • Pasirūpinkite pagrindiniais savo poreikiais.
  • Būkite atidūs savo jausmams.
  • Palaikykite ryšį su Jums svarbiais žmonėmis ir draugais.
  • Raskite tinkamiausią sau streso įveikos būdą.
  • Užsiimkite tuo, kas suteikia saugumo jausmą.
  • Gyvenkite dabartimi: kai pradedate nerimauti dėl to, kas dar nenutiko, mintimis persikelkite į dabartį (susikoncentruokite į tai, ką dabar matote, girdite, užuodžiate).
  • Stenkitės išlaikyti rutiną.
Linkiu ramybės ir nepasiduoti panikai. Situacija nėra lengva, nėra mums įprasta. Koronos pandemija keičia pasaulį ir įprastą tvarką. Visi vėl turime išmokti prisitaikyti prie naujų sąlygų. Todėl labai svarbu nepamesti savęs, atsižvelgti į savo poreikius ir mintis nukreipti teigiam linkme. Šis sudėtingas laikotarpis tikrai baigsis!
atsakytas 2020 Kov 31 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

396 klausimų
397 atsakymų
9 komentarų
75,058 vartotojų