"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2021 Bir 5 Santykiai poroje anonimas

1 Atsakymas

Laba diena.

Ačiū, kad domitės ir ieškote atsakymų.

Iš Jūsų klausimo suprantu, jog norite sužinoti, kodėl žmogus, išgėręs alkoholio, tampa sužvėrėjęs, jo emocijos ir veiksmai pasikeičia neatpažįstamai. Pradėkime nuo to, jog skirtingi žmonės skirtingai reaguoja į alkoholį, jo rūšį ir kiekį. Taip pat didelę įtaką žmogaus elgesiui, pavartojus alkoholio, turi jo asmenybė. Jei žmogus savyje talpina daug neigiamų emocijų - pyktį, agresiją, baimę, natūralu, jog išgėrus alkoholio, šios emocijos suaktyvėja ir gali būti išreiškiamos veiksmais arba žodžiais. Priešingai, jei žmogus neturi sunkių vidinių konfliktų, yra pozityvus, jo veiksmai retai bus susiję su žodine arba fizine agresija. Alkoholiniai gėrimai, į kurių sudėtį įeina etanolis, sutrikdo centrinę nervų sistemą. Maži alkoholio kiekiai žmogų veikia raminančiai, taip lyg jis būtų išgėręs migdomųjų vaistų, todėl smegenys pradeda slopinti baimės ir nerimo jausmus. Išgėrus didesnį alkoholio kiekį, žmogus gali prarasti kontrolę, savikritiškumą, elgtis neprognozuojamai, pervertinti savo jėgas, veiksmai gali tapti neatsargūs. Kritiniais atvejais žmogus gali patirti alkoholio sukeltą psichozę, netekti sąmonės. Alkoholis „išlaisvina“ žmogų, todėl jo elgesys gali pasikeisti neatpažįstamai, tai yra psichoaktyvi medžiaga, kuri daro didžiulį poveikį smegenų veiklai, o tai turi įtakos žmogaus žodžių ir veiksmų turiniui.

Šioje vietoje taip pat svarbu kelti klausimą, kodėl žmogus vartoja alkoholį? Kalbant apie probleminį vartojimą (kai vartoją dažnai/didelius kiekius/neatsižvelgia į pasekmes), svarbu identifikuoti, kodėl vartojamas alkoholis. Priežastys gali būti tikrai įvairios (patiriamas stresas, nerimas dėl ateities, patyčios, mobingas, skyrybos, darbo netektis ir pnš.), tačiau, jeigu žmogus vartoja ir žino, kas jam būna būdinga išgėrus (pavyzdžiui, tampa kitu žmogumi, pasikeičia vertybinė sistema, linksta į nusikalstamumą, pasireiškia rizikingas elgesys, agresyvus elgesys ir pnš.) ir toliau vartoja, tuomet tai atskleidžia, kad patiriamos pasekmės jam yra priimtinos. Jeigu būtų nepriimtinos, savo elgesį koreguotų.

Svarbu įvertinti riziką ir savo saugumo galimybes šalia asmens, kuris vartodamas alkoholį tampa agresyvus. Jeigu esate tas, kuriam kyla saugumo rizika, pasistenkite pasitraukti iš tos aplinkos arba kreipkitės pagalbos į policiją. Jeigu esate tas, kuris vartoja ir tampa agresyvus, kreipkitės pagalbos į artimiausią reabilitacijos centrą savo gyvenamojoje vietovėje, apsilankykite AA susitikimuose.

Tikimės, jog padėjome atsakyti į Jūsų klausimą.

Linkime sėkmės.
atsakytas 2021 Bir 10 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų