"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Gyvenu užsienyje.Turiu šeimą.Dažnai aplanko vienatvės jausmas, nes neturiu draugų. Juos praradau ištekėjusi, nes niekam nepatinka mano vyras. Taip metai po metų dingo draugai, pasikeičiau ir aš. Noriu turėti draugų, bet negaliu tam skirti daug laiko, ir finansų. Ten kur draugai ir linksmybės ten ir laikas su pinigais bėga... bandau vienatvę užmaskuoti susikoncentruodma į šeimą, vaikus, bet pramuša vistiek...kaip elgtis?

paklausė Rgs 17 Bendraamžiai/santykiai darbe Lietuvė

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū, kad rašote.
Suprantu, kad jaučiate vienatvės jausmą, noras turėti draugų, bendraminčių yra neatsiejamas nuo kiekvieno žmogaus,  įprastai jaučiamės vieniši tada, kai to ryšio stokojame, arba kai jis yra paviršutiniškas.  Rašote, kad ištekėjusi praradote turimus draugus, tai rodo, kad vis dėl to užmegzti ryšį ir susirasti draugų gebate. Suprantu, kad gyvenant užsienyje, tai padaryti kiek sudėtingiau, bet net neabejoju, kad ten, kur gyvenate yra nemažai žmonių, kurie lygiai taip pat nori bendravimo, artumo, laiko praleidimo kartu, reikia tik juos atrasti. Galima pamėginti susirasti bendruomenę, kurios veikla artima Jums ir prie jos prisijungti, galbūt tai hobis  ar savanorystė veikloje, kuri Jums miela, žinodama savo pomėgius, atrasite ir bendraminčius, su kuriais turėsite bendrų temų,  susitikimų, veiklų, taip po truputį gali atsirasti ir artimesnis ryšys.  Internete galima susirasti  bendruomenių pagal pomėgius, arba susikurt/pasiūlyti savo naujas idėjas, tokiu būdu, pagal paiešką  galima surasti ir užsienio lietuvius Jūsų mieste, kurie lygiai taip pat ieško bendraminčių, draugijos laisvalaikiui.  Galbūt Jūsų mieste yra organizuojami kursai, paskaitos,  pamokos, renginiai, ekskursijos, grupinės treniruotės,  profesiniai užsiėmimai,  žygiai ar pan., -  tai būdai susipažinti su naujais žmonėmis.  Suprantu, kad daug laiko tam  neturite, tačiau, galbūt turite galimybę sukurti grupę ir  pasiūlyti savo idėjų? (pvz., susitikti kartą per savaitę prie kavos/arbatos puodelio  kartu aptarti perskaitytą knygą, suorganizuoti filmų žiūrėjimo seansus, drauge gaminti kulinarinį patiekalą, stebėti varžybas, pasileidus tam tikrą muziką užsiimti meniniu projektu, rankdarbiais ar pan.)
Rašote, kad negalite tam skirti daug laiko, tačiau čia, kaip su augalu, tam, kad jis žydėtų, reikia įdėti pastangų, laistyti, prižiūrėti, su žmonėmis taip pat - tik skiriant dėmesio, užsiimant bendromis veiklomis, po truputėlį atsiveriant ir išklausant kitą , priimant kito požiūrį ir skirtumus (tarp skirtingų žmonių taip pat gali atsirasti  graži draugystė) -   užsimezga tarpusavio ryšys.   Kad kažką gautumėte - turite kažką duoti, (žinoma, iki sekančio susitikimo  galima ir žinučių/skambučių pagalba parodyti, kad žmogus rūpi, paklausti kaip sekasi,  papasakoti apie save, pasidalinti mintimis, išklausyti).
Dėl finansų  ir linksmybių - orientuojantis vien į tai, ko gero, tokios draugystės galėtų būti tik trumpalaikėmis ir paviršutiniškomis, dažniausiai, taip atrandami pažįstami,  (šioje vietoje labai svarbu sau atsakyti kokių  draugų ieškote, kokie žmonės greta Jūsų Jums reikalingi) tačiau norint atrasti tikrų draugų - kartais reikia išlipti iš komforto zonos, daryti tai, ko iki šiol nedarėte, lankytis ten, kur iki šiol nesilankėte, keistis pačiai kaip asmenybei - ir su kantrybe, pastangom, nuoširdžiu noru būti ir pačiai tokia drauge, kokį norisi matyti kitą  - atsivers naujas  kelias, o jame - ir naujai sutikti žmonės.

Tikiu Jumis ir linkiu sėkmės, Ingrida
atsakytas Rgs 26 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
445 atsakymų
9 komentarų
108,411 vartotojų