"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nebegaliu jau susitvarkyti su dukra. Jai 7 m. Nei klausosi, nei daro ta, kas jos prasoma, negirdi NIEKO. Nei mokytis nenori, mokykloje tiesiog baisu...Neklauso nei mokytoju, atsikalbineja. Ka galima padaryt?
paklausė 2018 Spl 25 Tėvai ir vaikai Westa

1 Atsakymas

Laba diena,

Jūsų klausime jaučiu beviltiškumą. Toks jausmas, kad Jūs jau nebežinote, ko galima griebtis dėl dukros elgesio. Tokia situacija tikrai nemaloni.

Kadangi Jūsų laiškas trumpas, situacija lieka neaiški. Tokiam vaiko elgesiui gali būti kelios priežastys: gali būti kažkokie aplinkos veiksniai, kurie pasikeitė ir daro įtaką vaiko elgesiui. Taip pat gali būti nepatenkinti vaiko psichologiniai poreikiai. Arba gali būti vaiko raidos priežastys: gal yra kažkoks sutrikimas. Tiesiog, Jums kaip mamai, rekomenduočiau kreiptis į specialistą arčiausiai Jūsų, kuris galėtų įvertinti galimas tokio vaiko elgesio priežastis ir suteikti Jums konkrečias rekomendacijas, ką toliau daryti. Gali būti, kad pagalbos reikia vaikui, gal išmokti tam tikrų įgūdžių, gal pasimokyti, kaip tvarkytis su emocijomis, kaip kontroliuoti savo impulsus ir pan. Tai galima padaryti pas psichologą ar psichoterapeutą. Kita vertus, Jūs ir pati, kaip mama, gautumėte pagalbą, žinias ar įgūdžius, ką Jūs pati galite padaryti šioje situacijoje. Kaip reaguoti ramiai, parodyti vaikui, kaip reikia tvardytis, kaip spręsti problemas ir pan. Jeigu su vaiko raida viskas gerai, gali užtekti kelių konsultacijų, o Jums tik pakeisti kelis auklėjimo metodus ir situacija gali susitvarkyti. Šiuo atveju, manau, vaikui reikia aiškių ribų, taisyklių bei apdovanojimų/ paskatinimų už tinkamą elgesį. Nepamirškite, kad vaikai stebi tėvų elgesį ir dažniausiai kopijuoja jį.

Linkiu stiprybės ir atkaklumo sprendžiant savo vaiko problemas. Nes tėvams tikrai būna nelengva, susidūrus su panašiais sunkumais.

Sėkmės!
atsakytas 2018 Spl 25 Asta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

549 klausimų
552 atsakymų
10 komentarų
168,810 vartotojų