"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kaip neprisigalvoti bereikalingų absurdiškų baimių ir išmokti nuvyti neigaimas mintys?
paklausė 2018 Rgp 2 Stresas Evelina

1 Atsakymas

Laba diena, Evelina,

Džiaugiuosi, kad parašei mums ir pasidalinai savo mintimis. Kaip suprantu iš klausimo, Tave dažniausiai apninka neigiamos mintys ir baimė. Panašu, kad nelabai pasitiki savimi, ir labai nuvertini save. Žinok, tokių žmonių yra ne vienas. Tikrai Tu ne viena tokia. Galbūt Tu esi jautrus žmogus, kuriam yra būdinga prisiimti labai daug atsakomybės, labai jaudintis dėl visko, į viską reaguoti stipriau. Bet tokie žmonės ir teigiamus dalykus išgyvena stipriau. Čia yra geroji žinia.

Dėl ko žmones kamuoja neigiamos mintys, baimės, jautrumas? Tai gali būti paveldėta genetiškai, tai gali būti įtakota ir aplinkos. Būtų įdomu su Tavimi pasikalbėti apie tai. Gal Tu turi galimybę su kuo nors pasikalbėti apie tai? Gal gali apsilankyti pas psichologą? Nes aš galiu tik spėlioti. Nes net iš klausimo nelabai aišku ar tos baimės labiau susiję su daiktais, aplinka, ar tai labiau susiję su santykiais ir bendravimu, bei atliekamomis užduotimis? O gal viskas yra viskas: Tu bijai ir tamsos, ir vorų, ir bendrauti su žmonėmis. Gali būti, kad kai Tu patyrei nesėkmę, nebuvo kas Tave palaiko, ir nenuvertina. Galbūt Tave yra kažkas išgąsdinęs? Gal tavo aplinkoje žmonės irgi yra nedrąsūs ir Tave labai saugojo ir nuteikinėjo būti atsargiai?

Gali būti, kad Tu iš savęs daug reikalauji. Žema savivertė yra susijusi su aukštais reikalavimais sau. Jei nepavyksta tų reikalavimų įvykdyti, tikriausiai kaltini save.

Jausmai ir mintys yra labai susiję tarpusavyje. Mintys daro įtaką jausmams. Negalime daryti tiesioginės įtakos jausmams, tačiau galime kontroliuoti mintis ir pasirinkti į ką sutelkti dėmesį. Jeigu esi linkusi mąstyti neigiamai, reikėtų mokintis valdyti mintis, kad neatsidurtum užburtame neigiamų minčių rate. Svarbu sutelkti dėmesį į tai, kas teikia džiaugsmo ir vilties, kas Tau sekasi ir patinka. Bet nereikia stengtis mąstyti kuo pozityviau. Svarbiausia mąstyti kuo realiau. Daug lengviau gyventi suvokiant pasaulį realiai.

Nieko kito nepatarsiu, kaip tik bandyti kovoti su baime. Nereikia aišku iš karto pasirinkti iššūkio, kurio negalėsi atlaikyti, bet po mažą žingsnelį. Savigarba leidžia stiprinti pasitikėjimą savimi. Jei Tu patikėsi, kad esi vertinga, kad kažką gali, bus lengviau nugalėti baimę. O kai išdrįsi kažką padaryti, suprasi, kad nėra pasaulis toks baisus. Bet jei yra dalykų, kurių Tu tikrai nenori daryti, Tau yra per sunku, tu visada turi teisę to tiesiog nedaryti. Nes labai svarbu atskirti dalykus ar Tu nori, ar taip reikia?

Drąsinu Tave, po mažą žingsnelį eiti pirmyn, daugiau pozityvių minčių, labiau save mylėti ir vertinti. Dažniau prisiminti, kada Tau sekėsi, kada Tau buvo gera ir ramu. Tai padės atsikratyti negatyvių minčių.

Sėkmės Tau,

Sigita
atsakytas 2018 Rgp 3 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
108,065 vartotojų