"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jaučiu, kad pavydžiu kitiems jų sėkmės. Pavyzdžiui, jeigu darbe gauna didesnį bonusą už mane ir pnš. Norisi būti labiau įvertintam ir pastebėtam. Bet suprantu, kad nesu toks charizmatiška, ir taip garsiai nereiškiu savo nuomonės. Todėl man įdomu, ar turėčiau keistis ar priimti save toki ir tuomet kaip nors sumažinti savo norus? Kaip?

paklausė 2021 Kov 11 Bendraamžiai/santykiai darbe algis

1 Atsakymas

Labas, Algi

      Jei gerai suprantu iš jūsų laiško, tai jūs norite būti sėkmingas, įvertintas ir pastebėtas, kai nepatiriate šios sėkmės, tuomet jos pavydite kitiems. Iš vienos pusės, tai labai normalus noras. Normalu, jog norite būti įvertintas, taip pat normalu, jog gali kilti pavydas, kai kiti yra įvertinami ar gauna  didesnį "bonusą" už jus. Problemos atsiranda tuomet, kai pavydas tampa toks didelis ar toks dažnas, jog pradeda trukdyti žmogui pačiam siekti savo tikslų ar susikoncentruoti į save ar savo darbą.

     Šiuo atveju būtų naudinga atkreipti dėmesį į tai apie ką yra šis jūsų pavydas ir kokio jo tikroji kilmė. Neretai pavydas yra tarsi nepasitikėjimo savimi šalutinis produktas, reakcija ar atsakas. Jūsų laiške pastebiu, jog gali būti, jog ir jūs savimi nepasitikite. Rašote, jog suprantate, jog nesate toks charizmatiškas kaip kiti ir taip garsiai nereiškiate savo nuomonės.

     Iš laiško nėra aišku, kokį žmogų jūs laikote charizmatišku. Mums visiems būdingi įvairių savybių ir charakterių bruožų deriniai. Vieni jų būna labiau išreikšti, kiti mažiau. Pagalvokite apie savo stipriąsias savybes, visi jų turi. Kurias norėtumėte išreikšti labiau? O gal yra tokių, kurių norėtumėte, bet jas reikėtų išsiugdyti?

      Savo laiške klausiate ar turėtumėte keistis ar priimti save tokį ir susitaikyti ir sumažinti savo norus. Kaip suprantu nesate patenkintas dabartiniame padėtimi (tuo, kad jūsų nepastebi ir neįvertina) ir iš to kyla pavydas. Man natūraliai kyla klausimas, jei susitaikysite ar tapsite laimingesnis, ar pavydas sumažės? Taip pat, ką gero gautumėte jei nuspręstumėte kažką keisti? Į šiuos klausimus turite atsakyti sau pats. Jei atsakymas vis dėl to būtų keistis, derėtų pagalvoti kaip galite tai padaryti.

Kaip ir rašiau anksčiau pagalvokite apie savo stipriąsias savybes, kokios jos yra ir kokias dar reikėtų paugdyti.

Taip pat, rašote, jog nereiškiate savo nuomonės kaip kiti, bet tuo pačiu norite būti pastebėtas. Gal tai būtų vienas iš žingsnių, ką galėtumėte pabandyti daryti. Juk sunku būti pastebėtam, kai tavęs negirdi. O gal yra gyvenime sričių ar veiklos, kurioje jaučiatės gerai ir savimi pasitikite ir būtų galima jose daugiau pasireikšti ir taip sulaukti sėkmės?

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog žmogus nėra sėkmingas absoliučiai visose srityse. Čia kaip su savybėmis ir charakterio bruožais… Juk vieni dalykai mums sekasi geriau, o kiti ne taip gerai. Pagalvokite, kas jums gerai sekasi, kas patinka, kam esate gabus, kokių įgūdžių turite. O gal tiesiog ko norisi išmokti ir kur norisi save tobulinti. Juk sėkmė nėra prigimtinis dalykas, tai yra darbas. Darbas su konkrečiomis užduotimis ir tikslais arba darbas su savimi. Ir šį darbą gali nudirbti visi. Tikiu, jog ir jūs galite.

Linkiu sėkmės,

Laura.
atsakytas 2021 Kov 19 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

548 klausimų
550 atsakymų
10 komentarų
168,460 vartotojų