"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki.

Bendrai kalbant, gyvenime didesniu problemu neturiu. Esu issilavinusi, turiu stabilu, gan neblogai apmokama darba, savo busta, masina, esu visiskai savarankiska. Turiu savo artimuju bei draugu rata, is esmes nesijauciu vienisa.  Taciau seimos nesukuriau, nors man jau arteja 36 metai. Ir mane tai be galo slegia. Turejau keleta ilgalaikiu santykiu, bet visi jie baigiasi vienodai - issiskyrimu. trys issiskyrimai ir visiskai skirtingos priezastys, tendencijos neizvelgiu. Apie pora metu stengiausi priimti, jog greiciausiai seimos ir nesukursiu, ir ismokti gyventi viena, daug skaiciau, demejausi ivairiais dalykais, turiu nemazai hobiu, laisvalaikis aktyvus. Taciau paskutiniu metu mane apeme visiskos beprasmybes jausmas, sirdy tustuma, kurios niekas neuzpildo. Kiek save pazistu, ta tustuma uzpildyti gali tik antra puse, kurios paieskas lydi begale nusivylimu, vienas veja kita. Gyvenimas tampa sunkiai pakeliamas.

Kas man galetu padeti, kaip elgtis?

paklausė 2021 Rgp 4 Depresija Ramune

1 Atsakymas

Labas, Ramune.

Iš tavo laiško suprantu, jog šiuo metu didesnių problemų neturi, esi išsilavinusi, turi stabilų darbą, būstą, automobilį, artimųjų ir draugų paramą, užsiimi aktyviu laisvalaikiu, turi hobių bei domiesi įvairiais dalykais, tačiau nesijauti gerai, nes šalia savęs neturi antros pusės, kuri galėtų užpildyti tuštumą, kurią jauti. Girdžiu, jog turėjai keletą ilgalaikių santykių, kurie nutrūko dėl skirtingų priežasčių, bet tendencijos, kodėl taip atsitinka, neatrandi. Jautei nusivylimą, buvai nusprendusi, jog šeimos ateityje nebesukursi, bandei mokytis gyventi viena, tačiau pajautei, kad su tokiu sprendimu negali susigyventi, paskutiniu metu pastebi beprasmybės jausmą, tuštumą širdyje, kurios niekas negali užpildyti, tiki, jog šį jausmą gali pakeisti tik antros pusės atsiradimas tavo gyvenime.

Džiaugiuosi, jog reflektuoji, taikai savianalizę, bandai suprasti, kodėl nutrūko praėję santykiai, stengiesi tobulėti ir ieškoti atsakymų, tai puiki pradžia. Šioje situacijoje jausti neigiamas emocijas yra normalu, kiekvieną iš mūsų kankinaįvairūs egzistenciniai klausimai, kurie yra susiję su įvairiais gyvenimo pasirinkimais - antros pusės, mokslų, darbo, draugų ir pan. Ramune, norėčiau, kad užduotum klausimą sau - jei nesu laiminga būdama viena, su savimi, ar galiu būti laiminga su kitu žmogumi? Dažnai žmonės turi iliuziją, jog pasiekę tam tikrą etapą savo gyvenime taps laimingi - mokykloje laukia paskutinių metų, nes tiki, kad aukštojoje mokykloje bus geriau, tada nori kuo greičiau ją baigti ir įsidarbinti, bet pradėjus dirbti yra nusivylę atlyginimu, trumpomis atostogomis ar nepatinkančiais kolegų asmenybės bruožais, vėliau tikisi rasti antrąją pusę, nes mano, kad jausis geriau, bet prasideda buitis, konfliktai, tada tiki, kad susilaukus vaikų pavyks išspręsti problemas, o gyvenimas taps gražesnis, bet ir tai ne visada būna tiesa. Privalome mokytis džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, nesvarbu, esame santykiuose ar gyvename vieni. Vienintelis žmogus su kuriuo turėsime nugyventi visą likusį gyvenimą - esame mes patys, todėl išmokę gyventi taikoje su savimi, galėsime pritraukti ir kitus žmones su kuriais sukursime kokybiškus santykius. Galbūt susimąstei, kodėl įvairios neigiamos mintys kyla būtent dabar? Savo laiške mini, jog paskutiniu metu yra apėmęs beprasmybės jausmas. Pagalvok, kokių įvykių ar žmonių įtaka galėjo sukelti šiuos pojūčius, ateityje ši refleksija galėtų padėti lengviau valdyti tavo jausmus ir emocijas.  

Mini, jog artėja 36 gimtadienis, o tu nesi sukūrusi šeimos. Noriu priminti, jog nėra oficialaus amžiaus, kada turime sutikti antrąją pusę, sudaryti santuoką, susilaukti vaikų, tai visuomenės sudarytas konstruktas, kurio laikytis mes neprivalome. Jei turi galimybę, siūlau pažiūrėti serialo Modern Love pirmo sezono paskutinį epizodą (S1E8), galbūt ši istorija įkvėps suprasti, jog rasti antrąją pusę niekada nėra vėlu, ypač, kai tau 35-36 metai. 

Dėl santykių problemų rekomenduoju kreiptis į psichologą. Jūsų bendras darbas leistų suprasti, kodėl baigėsi ankstensni santykiai, taip pat konsultacijos padėtų į dabartinę situaciją pažvelgti kitomis akimis. Taip pat galima išbandyti vizualizacijų kūrimą, pabandyk įsivaizduoti, kokio žmogaus šalia savęs nori, koks jis, ką jūs kartu veikiate, kur susitinkate, kokie jūsų santykiai. Neigiamų minčių pakeitimas teigiamomis galėtų būti gražios ateities pradžia. Prie viso to galima būtų išbandyti dailės terapiją, galbūt meno pagalba padėtų suprasti vidinius jausmus bei kylančias abejones.

Tikiu tavimi, kas ieško - tas randa!

atsakytas 2021 Rgp 13 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,213 vartotojų