"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena, neseniai pakeičiau darbą. Nauja sritis, kurioje nieko neišmanau, nieko nemoku. Darbas reikalaujantis daug bendravimo ir komunikacijos. Dažnai reikia klausi, skambinti, rašyti laiškus. Esu intraverte. Pagrindinė mano problema- jog bijau klausti tai kas man neišku. Atrodo uzsiblokavau. Neina žodžio ištarti. Sunku rasti bendrą kalba su naujais žmonėmis. Dažniausiai pokalbiuose tyliu, ir retai kada įsiterpiu pakomentuoti ir reikšti savo nuomonę. Todėl man tai kelia dar didesnį stresą,nes vis susigalvoju priežasčių ką apie mane žmonės pagalvos ar panašiai, jei as visą laiką tylesiu. Darbe darbo neperdaugiausiai. Gaunu vos kelias užduotis, kurių ir tai nesugebu įvykdyti, del savo bijojimo bendrauti, nejaukumo jausmo ar kažkas panašaus. Vis jas atidėlioju. Atrodo noriu pabėgti nuo visų.. kai nėra ką veikti sėdžiu kabinete viena, neinu kalbėti su žmonėmis nes tiesiog neturiu ka jiems pasakyti, užburtas ratas. Taip ir slenka dienos strese. Kaip sau padėti? Perlipti per save? Nebijoti?

paklausė 2021 Lap 3 Bendraamžiai/santykiai darbe Milda

1 Atsakymas

Laba diena, Milda,
labai Jumis džiaugiuosi, kad išdrįsote ir parašėte mums. Tai rodo, kad esate padėties šeimininkė ir galite pakeisti esamą situaciją.
Jei teisingai supratau iš Jūsų laiško esate pasimetus ir labai nerimaujate. Nerimą kelia naujas, dar nežinomas ir reikalauja įgūdžių, kurie nėra Jūsų stiprioji pusė (bendravimas ir komunikavimas). Be to laiške klausiate kaip perlipti per save ir nebijoti.
Labai gaila, bet negaliu pateikti stebuklingo metodo ar būdo kaip staiga viską pakeisti ir nebijoti bendrauti ir laisviau tai daryti. Bet siūlau Jums pabandyti tai pasiekti mažais žingsneliais. Tokiu būdu pokyčiai bus įgyvendinami ramiau ir su mažiau streso.
Tad visų pirma atsisėskite ir užsirašykite kokio galutinio tikslo siekiate. Kaip norite bendrauti su kitais, kaip idealiu atveju norėtumėte atlikti savo darbą. Tik labai svarbu, kad tikslas būtų įgyvendinamas. Turite pati pamatuoti ar iš tiesų manote, kad tai yra realu. Kai apsibrėšite ko siekiate įsivertinkite kokioje padėtyje esate šiuo metu. Nuo 0, kad visiškai toli nuo tikslo iki 10 pasiektas tikslas. Galvodama kur esate prisiminkite ir tai, kad darbą gavote, nes parodėte darbdaviams savo turimus sugebėjimus, kurie jų manymu yra svarbus atliekant darbą. Kai įsivertinkite kur esate pagalvokite kokį mažą žingsnelį galite žengti į priekį, kad priartetumete prie savo apsibrėžto tikslo (pvz. Klausimus užduotį raštu, pasisveikinti kolegas, pasakyti bent vieną sakinį diskusijos metu ir pan.). Tuomet bandykite tai atlikti. Duokite sau laiko, pokyčiai nevyksta greitai. Po savaitės ar dviejų pagalvokite ar jau pavyko paeiti žingsnelį link norimo tikslo? Jei taip galvokite ką dar padarę galėtumėte pajudėti link norimo tikslo. Jei ne bandykite daryti tai ką nusimatete pirmu žingsniu. Ir taip žingsnis po žingsnio judėkite norimo tikslo link.

Svarbiausia neskubėti! Juk per naktį nepasikeitė, bet per laiką reikalingus įgūdžius galima išugdyti.

Stiprybės Jums!
Rasa
atsakytas 2021 Lap 11 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

570 klausimų
572 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų