"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2021 Grd 16 Depresija Laimutė

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad kreipiatės.
Suprantu, kad išgirdus tokius žodžius iš artimo žmogaus gali kilti įvairių jausmų, taip pat  sumaišties, baimės, nerimo, ir nors kiekvienai problemai yra sprendimo būdai ir pasiekiama pagalba, tačiau svarbu ir neprisiimti  atsakomybės už kitą - nes kiekvienas žmogus pats atsakingas  už savo gyvybę, nelikite šioje situacijoje ir pati viena,-  sunkumais galima pasidalinti su artimaisiais ir specialistais.
Dažniausiai žmogus galvoja apie savižudybę, kai jaučia labai didelį emocinį skausmą, tas skausmas būna toks nepakeliamas, kad užgožia kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei Jūsų artimasis kalba apie norą nusižudyti, greičiausiai tikisi gauti pagalbos išsivaduoti iš emocinio skausmo, o ne mirti, ko gero, kitų būdų išspręsti savo sunkumų nemato - ir savižudybė atrodo kaip vienintelė galima išeitis, tačiau tokios kalbos yra rimtas signalas.
Reiktų leisti artimajam apie tai papasakoti, drauge paieškoti priežasčių kodėl žmogus kenčia,  pabandyti suprasti situaciją ir parodyti, kad Jums tai labai svarbu, galima klausti apie tai, kas praeityje padėdavo sunkiose situacijose išbūti tą laikotarpį. Nuoširdus atvirumas, pokalbis - šiek tiek sumažina žmogaus vidinę kančią, sumažina vienišumo jausmą.  Pasikalbėjus, galima mėginti sudaryti planą, kur galėtų kreiptis, kam paskambinti jei kils su savižudybe susijusių minčių. Galima mėginti kartu paieškoti kur būtų galima kreiptis pagalbos, pasiūlyti palydėti pas psichologą. Pagal gyvenamąją vietą, galite kreiptis pagalbos į krizių įveikimo centrą, psichikos sveikatos centrą,  arba psichologinės paramos ir konsultavimo centrą, taip pat ieškoti pagalbos galite  internetu, nuotoliniu būdu ar emocinės pagalbos linijomis telefonu. Taip pat, kviečiu paieškoti informacijos apie psichoterapines pagalbos grupes.  Jei galvojate, kad kyla reali grėsmė artimojo gyvybei ar sveikatai, kreipkitės skubios pagalbos  numeriu 112.
Kviečiu padėti artimajam patikėti, kad visos išgyvenamos būsenos yra laikinos, ir ateityje gali viskas pasikeisti,  ir jokie,  net ir juodžiausi gyvenimo periodai nesitęsia amžinai.

Su viltimi, Ingrida

Jaunimo linija: tel.nr: 880028888,  dirba: visą parą (jaunimolinija.lt)
Emocinė parama vyrams:  tel.nr. :860411119,  dirba: 18.00-21.00 (nelikvienas.lt)
Vyrų linija: tel.nr.:867000027, dirba: 10.00 - 14.00 I-V, (vyrulinija.lt)
Pagalbos moterims linija: tel.nr: 880066366, dirba visą parą (pagalbosmoterimslinija.lt)
Vilties linija:  tel.nr: 116123, dirba visą parą, (viltieslinija.lt)
Skubi psichologinė pagalba per Skype, 16.00 - 20.00 I-V, 12.00 - 16.00 VI (krizesiveikimas.lt) krizesiveikimas

atsakytas 2021 Grd 16 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
519 atsakymų
10 komentarų
150,061 vartotojų